Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çelik: Koruma Kurullarından Memnun Değilim

Kültür Bakanı Hüseyin Çelik, son dönemlerde tartışma konusu olan koruma kurulları ile ilgili bakanlık binasında dün bir basın toplantısı düzenledi.

Zamanb>Kültür Bakanı Hüseyin Çelik, son dönemlerde tartışma konusu olan koruma kurulları ile ilgili bakanlık binasında dün bir basın toplantısı düzenledi.

Çelik, koruma kurullarının çalışmasından memnun olmadığını belirterek; “Bunu Cumhurbaşkanı’mıza da söyledim, Türkiye’de kültürel mirasa dair iki yanlış anlayış var. Birincisi; modern kentlerin ortaya çıkmasını istedikleri için tarihî eserleri kaldırmak isteyenler; ikincisi de, tarihî eserlere dokunmadan korumaya çalışan anlayış var. Biz bu iki anlayıştan da uzağız. Bizim koruma anlayışımız kullanarak korumaktır.” açıklamasını yaptı. Çelik, tarihî eser kapsamında olan özel mülkiyetleri dolayısıyla birçok vatandaşın bürokratik işlemlerden bıktığı için, eseri yakarak kurtulmaya çalıştığını söyleyerek, “Bir anket yapın. Vatandaş adeta yaka silkiyor koruma kurullarından. Bu, kurulların üyelerinden kaynaklanmıyor olabilir; ama işleyişte bir sıkıntı var ve biz bu sıkıntıları gidereceğiz. Koruma kurulları ile ilgili yasada gerekli değişiklikler yapılacaktır.” açıklamasını yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-koruma-kurullarindan-memnun-degilim_3442.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!