Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çemberlitaş - Yenicamii Güzergâhı Stratejik Planı Hazırlanıyor

AB İlişkileri Müdürlüğü, ARCHIMEDES projesi kapsamında proje pilot bölgesi Eminönü’nden belirlenen proje güzergâhına (Çemberlitaş-Mahmutpaşa-Yenicamii) yönelik hazırlanacak olan stratejik plan için ilk toplantıyı, bugün AB İlişkileri Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

ibb.gov.tr
Çemberlitaş - Yenicamii Güzergâhı Stratejik Planı Hazırlanıyor

b>AB İlişkileri Müdürlüğü, ARCHIMEDES projesi kapsamında proje pilot bölgesi Eminönü’nden belirlenen proje güzergâhına (Çemberlitaş-Mahmutpaşa-Yenicamii) yönelik hazırlanacak olan stratejik plan için ilk toplantıyı, bugün AB İlişkileri Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Toplantıya AB İlişkileri Müdürü Yaşar Karaca’nın yanı sıra, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç Dr. Recep Bozlağan, proje teknik ekibinden Dr. Aras Neftçi ve Yard. Doç Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu, Proje Koordinatör Yardımcıları Ravza Kan ve Eminönü Belediyesi’nden Sezen Özgür; Stratejik Plan Uzmanları Betül Akbıyık ve Rabia Çevik ve Şehir Plancıları Fizun Özat ve Ali Kemal Şahinsoy da katıldı.

İlk olarak ARCHIMEDES projesine ilişkin detayların görüşüldüğü toplantıda, daha sonra stratejik planın hazırlanması konusundaki aşamalar belirlendi. Hazırlanacak Stratejik Planın içeriğinin konuşulmasının ardından; bu kapsamda belirlenecek hedeflerin net ve ölçülebilir olmasına dikkat edilmesi gerektiği de ifade edildi. Ayrıca, güzergâhı ziyaret eden turist sayısına ilişkin bir ölçümleme yapılması konusunun da gündeme geldiği toplantıda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eminönü Belediyesi’nin stratejik planlarının ilgili bölümlerinin göz önünde bulundurularak çalışmalar yapılması gerektiğine yönelik karar da alındı.

ARCHIMEDES
ARCHIMEDES Projesi Venedik Belediyesi’nin lider, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eş lider; İtalya’dan Cenova Belediyesi, Fransa’dan Bordo Belediyesi, Lübnan’dan Beyrut Belediyesi, Cezayir’den Oran Belediyesi, Lübnan’dan El-Mina Belediyesi’nin de ortak olduğu, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve geçtiğimiz Şubat ayında hayata geçirilen, 734.177 € bütçeli bir proje.

Akdeniz havzasındaki liman kentlerinde sürdürülebilir bir turizm uygulaması oluşturulmasının yanında, değeri bilinmeyen tarihi ve kültürel mirasın hak ettiği değere kavuşturulmasının amaçlandığı proje ile ayrıca, yerel idareler, üniversiteler, araştırma enstitüleri, kentsel dönüşüm, turizm ve kültürel miras kurumları arasında iyi uygulamaları ve tecrübeleri karşılıklı aktarmak ve projede yer alan ülkeler arasında uzun süreli işbirliği sağlamak da hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cemberlitas---yenicamii-guzergahi-stratejik-plani-hazirlaniyor_55718.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!