Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

CEPHEDER Komite Çalışmalarıyla Sektöre Güç Katacak

Cephe sektöründe güç birliği amacıyla 2018’de kurulan Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği (CEPHEDER), önümüzdeki dönem çalışmalarını yön vermek, sektörel çalışmalara değer katmak ve kamunun bu alanlarda bilinçlenmesine katkı sağlamak amacıyla ilk komite toplantısını gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
CEPHEDER Komite Çalışmalarıyla Sektöre Güç Katacak

Güvenli, kaliteli, estetik cephelerin, şehir silüetine uygun yapılanmasında yol haritasının belirlenmesinde söz sahibi olmak hedeflerine odaklanan CEPHEDER, sektör temsilcileriyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde biraraya gelerek, ilk komite toplantısını gerçekleştirdi. Üye sayısını, marka değeri yüksek firmalarla her geçen gün artıran CEPHEDER, farklı disiplinlerden gelen görüşleri bir araya getirerek, kamunun bu konuda bilinçlendirilmesi adına çalışmaların nasıl yapılabileceğini belirlemeyi amaçlıyor.

Alt komiteler de faaliyete geçecek
Cephe malzeme üretimi ve uygulamalar konusunda referans kurum olma yolunda ilerlemeyi hedef edinen CEPHEDER, Teknik Komite çalışmalarında; Standart ve Norm Komisyonu, Eğitim Komisyonu gibi alt birimler oluşturdu.

Teknik Komite; Bina cephelerinde olan ortak teknik konuların etüdü, cephe sistemlerinde birleşik performansların artırılması için teknik konuların tüm cephe firmaları tarafından beraberce analiz edilerek çözülmesi, enerji verimliliği sağlayan cephelerin geliştirilmesinde alt yapı oluşturulması ve cephe ile ilgili yayınlar hazırlamak gibi çalışmaları ön plana alacak.

Standart ve Norm Komisyonu; Üretim ve uygulama standartlarının belirlenmesi ve eksik standartlar için öneri geliştirilmesi, ürün ve uygulama şartnameleri ile ilgili öneri geliştirilmesi ve denetim mekanizmalarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılması üzerinde yoğunlaşacak.

Eğitim Komisyonu; Sektörel eğitim/seminerlerine içerik hazırlanması, Yapı Okulu’nda "Cephe" bölümü için gerekli bilgi hazırlıklarının yapılması, "Cephe Atlası" formatında her bir cephenin tipik detay ve bilgi formlarını hazırlamak, doğru malzeme seçimini sağlayıcı veriler hazırlamak’ gibi ön plana çıkan konular üzerinde çalışmalara başlayacak.

İletişim, Araştırma ve Dış Ticaret komiteleri
İletişim Komitesi’nde dernek görüşlerinin oluşturulmasının yanısıra dünyadaki benzer kuruluşlarla iletişime geçilmesi, öncelikli konuları arasında yer alıyor. Araştırma Komitesi’nin öncelikleri; sektör mali büyüklüğünün araştırılması, yurt içi ve dışı yeniliklerin takibi, sektöre tanıtımı, cephe tiplerinin üretim, lojistik ve montaj kapasitelerinin tespiti, pazar araştırma raporlarının hazırlanması, cephe malzemelerinin paylarının tespiti, firma sayısı, çalışanların sayısı inşaat ana sektörü içinde cephenin büyüklüğünün araştırılması olarak belirendi.

Dış Ticaret Komitesi ihracatı geliştirecek çalışmalar yapmak, yurt dışı pazarların takibi, yurt dışı fuarların takibi, ihracat ve ithalat mevzuatlarının takibi ve eğitimle katkı verilmesi, serbest bölgeler ve ticaret gruplarının tanıtılması için uğraş verecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cepheder-komite-calismalariyla-sektore-guc-katacak_173930.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!