Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cephelerde Ahşap Doğallığı: Pelicompact Exterior

Geçtiğimiz günlerde Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilen Kengo Kuma / Nesneye Karşı konferansının da ana sponsoru olan Pelicompact Exterior, ahşabın güzelliğini compact laminat ile birleştirerek bina ömrüne eş bir ürün yarattı. Dünyada 20. yüzyılın sonlarında başlayan uygulamayı Türkiye'de EN 438-6 standardı ile ilk olarak üretmeye

yapi.com.tr
Cephelerde Ahşap Doğallığı: Pelicompact Exterior

Geçtiğimiz günlerde Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilen Kengo Kuma / Nesneye Karşı konferansının da ana sponsoru olan Pelicompact Exterior, ahşabın güzelliğini compact laminat ile birleştirerek bina ömrüne eş bir ürün yarattı. Dünyada 20. yüzyılın sonlarında başlayan uygulamayı Türkiye'de EN 438-6 standardı ile ilk olarak üretmeye Pelit Arslan başlamıştı.

Pelicompact Exterior, binaları ahşabın sıcak görüntüsü ile güzelleştirirken, yağmur, sıcak, soğuk ve gürültüden de en üst düzeyde koruyor. Bu özellikleri ile restorasyon ve renovasyonlar da kullanıldığı gibi, yeni binaların cephesini korumak ve güzelleştirmek için de tercih ediliyor. 'Havalandırmalı cephe sistemleri' grubuna giren Pelicompact Exterior, bu özelliği ile binanın nefes almasını da sağlıyor; yapının ömrünü uzatıyor, iç terlemeyi engelliyor, ısınma ve soğumayı, ses geçişini azaltıyor.

Pelit Arslan ve Turanlar Group

Turanlar Group bünyesindeki Pelit Arslan, bu yıl orman ürünleri sektöründe 60. yılını tamamlamanın gururunu yaşıyor.  Kontrplak üretimiyle  işe başlayan firma, bugün mobilya, denizcilik, inşaat, otomotiv gibi çeşitli sektörlere yönelik ürünler yapıyor. Şirket, Pelilam markasıyla da laminat, interior ve exterior compact laminat çeşitlerini üretmekte. Grubun Vezirköprü entegre tesisinde ise Pelipan markasıyla yonga levha, melamin kaplı yonga levha, MDF, MDF lam, hafif panel, print mdf, laminat parke, kontrplak, inşaat kalıp sistemleri için 'H 20' ahşap kirişleri, filtre kağıdı ve bu konularla ilgili kimya sanayinde çeşitli reçineler üretimi yapılıyor.

Özellikle dekorasyon ve mobilya tasarımlarında 'desen aynı ürün farklı' sloganıyla sunduğu desen  ve renkleri aynı dört değişik ürün ile esneklik sağlıyor. (Pelilam laminat, Pelipan MYL, Pelipan MDF, Pelipan hafif panel)

Üsküdar Belediye Tesisleri

Türkiye'de orman ürünleri grubunda en çok çeşide sahip olan Turanlar Group, standart ürünler kadar ayrıcalıklı ürünlerle de adını duyurmuş durumda. Turanlar Group, yonga levhada ilk 'E1' plakalar ile insan sağlığına zarar vermeyen, yine ilk ve tek 'B1 – E1' plakalar ile yanmaya dayanıklı yonga levha ve MDF,  suya dayanıklı yeşil yonga levha üretimi ile de sektörde bir öncü. Turanlar Group, laminatta Avrupa standartlarına uygun ilk ve tek dış cephe laminatını da üreten firma olma özelliğini taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cephelerde-ahsap-dogalligi-pelicompact-exterior_67944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!