Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çeşme İmar Planı Sil Baştan

İzmir İl Genel Meclisi tarafından 3 yıldır onaylanması beklenen Çeşme'nin 1/25 binlik çevre düzeni planında, tekrar başa dönüldü. İzmir, Manisa ve Kütahya'yı kapsayan 1/100 binlik çevre düzeni planı, geçen yıl Danıştay tarafından iptal edilmişti. Çevre ve Orman Bakanlığı, bu planı yeniden hazırlayarak 14 Ağustos'da yürürlüğe koymuştu. Bu gelişme

Yeni Asır Gazetesi
Çeşme İmar Planı Sil Baştan

İzmir İl Genel Meclisi tarafından 3 yıldır onaylanması beklenen Çeşme'nin 1/25 binlik çevre düzeni planında, tekrar başa dönüldü. İzmir, Manisa ve Kütahya'yı kapsayan 1/100 binlik çevre düzeni planı, geçen yıl Danıştay tarafından iptal edilmişti. Çevre ve Orman Bakanlığı, bu planı yeniden hazırlayarak 14 Ağustos'da yürürlüğe koymuştu. Bu gelişme üzerine Çeşme'nin 1/25 binlik planı da onaylanamadı.

İl Genel Meclisi'nin dünkü oturumunda, Çeşme planının İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda, yeni 1/100 binlik plana uyumlu hale getirilmek üzere İmar ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı'na gönderilmesi kararı alındı. Şimdi planın 1/100 binlik çevre düzeni planına uyumlu hale getirilmesi ve İl Genel Meclisi onayına gönderilmesi beklenecek. CHP Grup Başkan Vekili Mahmut Esat Aslan, planın bir an önce meclis onayına gönderilmesini isterken, CHP'li Üye Hakkı Berksü, "Çeşme 3 yıldır bekliyor, ne yazık ki biraz daha bekleyecek" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cesme-imar-plani-sil-bastan_71936.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!