Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çeşme ve Aliağa-Foça'da Rüzgar Enerji Santralı Projeleri Donduruldu

Çeşme Yarımadası ile Aliağa-Foça bölgesinde iletim hattı yetersizliği nedeniyle rüzgar enerjisi santralı kurma lisansı verilmesine ilişkin süreç do

Dünyab>Çeşme Yarımadası ile Aliağa-Foça bölgesinde iletim hattı yetersizliği nedeniyle rüzgar enerjisi santralı kurma lisansı verilmesine ilişkin süreç donduruldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan yapılan duyuruya göre, rüzgar enerjisine dayalı üretim tesislerinin sisteme bağlantısı açısından mevcut trafo merkezleri ve iletim hatlarının yetersiz olması nedeniyle, rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisleri kurulmasına yönelik lisans başvurularının bağlantı ve sistem kullanımı hakkında, TEİAŞ ve dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından elektrik piyasasına ilişkin mevzuatta öngörüldüğü şekliyle, görüş oluşturulamadı. Bu nedenle, Kurul'un 1/5/2003 tarihli ve 144/8 sayılı Kararı çerçevesinde Çeşme Yarımadası ve Aliağa-Foça bölgelerinde rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisleri kurulmasına yönelik mevcut lisans başvurularının inceleme ve değerlendirme süreleri donduruldu. Sözkonusu bölgeler için yeni başvuru alınmayacağı ve 1 Mayıs 2003 tarihinden sonra yapılan yeni lisans başvurularının iade edileceği kaydedildi. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından yürütülen, İletim Sistemine Bağlantı Fırsatları çalışmalarının sonuçlanmasını müteakip, konunun yeniden değerlendirilerek kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/cesme-ve-aliaga-focada-ruzgar-enerji-santrali-projeleri-donduruldu_4378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!