Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cevizli Tekel Alanı için Forum Düzenleniyor!

Cevizli Tekel Dayanışması, Cevizli Tekel Alanı’nın 49 yıllığına İstanbul Şehir Üniversitesi’ne tahsis edilmesine karşı “Yaşam alanlarımızın sermaye lehine dönüşmesine izin vermeyeceğiz” diyerek Tekel Forumu’nda buluşuyor.

yapi.com.tr
Cevizli Tekel Alanı için Forum Düzenleniyor!

Birinci derecede arkeolojik sit alanı olan ve 4. yüzyıla ait kalıntıların olduğu Cevizli Tekel Alanı’nın, İstanbul Şehir Üniversitesi’ne 49 yıllığına tahsis edilmesine karşı çıkanlar, Cevizli Tekel Forumu’nda bir araya geliyor. Cevizli Tekel Dayanışması, 16 Ağustos Cuma günü saat 21.00′de Cevizli Tekel Alanı sahil kapısı önünde buluşarak, Tekel Forumu düzenleyecek.

‘Talan ve yağma anlayışınıza son verin’

Cevizli Tekel Dayanışması Cevizli Tekel Alanı’nın bir vakıf üniversitesine tahsis edilerek, halka kapatılmasına karşı taleplerini şu şekilde sıralıyor:

"Kent suçu niteliğindeki “rant” projeleri yerine, var olan yeşil alanların ve kıyıların düzenlenerek halkın eşit ve serbest kullanımına açılmasını istiyoruz.

Planlama ilkelerini hiçe sayan yaklaşımlarla, şehrin içindeki yeşil alanları ve meydanları yapılaşmaya açarak bir bir yok eden anlayışı kabul etmiyoruz.

Yetkilileri bu talan ve yağma anlayışına son vermeye, doğayla barışık yaşamın gereklerini yerine getirmeye, bu doğrultuda somut adımlar atmaya çağırıyoruz.

Herkesi; doğal ve çevresel değerleri korumak, yapılan yanlışlara yüksek sesle karşı çıkmak için daha duyarlı olmaya yaşam haklarını savunmaya, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için sorumlu olmaya çağırıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevizli-tekel-alani-icin-forum-duzenleniyor_111495.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!