Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevre Bakanı'ndan Çevre Günü Müjdesi!

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Konya Ovası Projesi’ni (KOP) bir yıl öne çektiklerini belirterek, “Mavi Tünel’den suyu Konya Ovası’na 17 Aralık 2011 saat 13.59’da vereceğiz” dedi.

Radikal Gazetesi
Çevre Bakanı'ndan Çevre Günü Müjdesi!

Çevre Bakanı Eroğlu: Konya Ovası Projesi'ni bir yıl öne çektik. Akdeniz'in boşa akan suları Konya'ya akacak. Mavi Tünel'den suyu 17 Aralık 2011 saat 13.59'da vereceğiz

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Konya Ovası Projesi’ni (KOP) bir yıl öne çektiklerini belirterek, “Mavi Tünel’den suyu Konya Ovası’na 17 Aralık 2011 saat 13.59’da vereceğiz” dedi.

Çevre Bakanlığı, SBS sınavlarının yapılacağı günde gürültü kirliliğine yol açmamak amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamasını bu yıl 4 Haziran’da yaptı. Kutlamalar çerçevesinde Konya’da bir dizi açılış gerçekleştirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Konya’ya gelen Bakan Eroğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Park’taki Dünya Çevre Günü kutlamaları ve toplu açılış töreninde, Türkiye’nin sahip olduğu biyolojik çeşitlilikle dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin adeta küçük bir kıta özelliği gösterdiğini söyleyen Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, “Biz çevre kalitesini artırmak suretiyle aynı zamanda halkın sağlığına da hizmet ediyoruz. Havasıyla, suyuyla, yeşil alanıyla, katı atık ve atık su problemi  olmayan bir çevre için var gücümüzle çalışıyoruz. Çevre için koruyucu hekimlik görevini yerine getiriyoruz” dedi.

‘Destansı ilerleyiş’

Eroğlu, KOP’un ‘destansı bir şekilde’ ilerlediğini ifade ederek, KOP  projesinin en önemli adımının Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel olduğunu söyledi. 17 kilometre uzunluğunda ve 4 metre çapındaki tünelin 8 bin 300 metresinin  tamamlandığını anlatan Eroğlu, şunları söyledi:

“Buradan 414 milyon metreküp su Konya Ovası’na akacak. Akdeniz’e boşa akan sular Konya Ovası’na akacak. Sayın Başbakanımız 2012sonunda bitirin’  demişti. Biz bununla ilgili çalışmaları yaptık. Yarın (5 Haziran) bizzat şantiyeyi ziyaret edeceğim. Tarihi bir yıl öne çektik. İnşallah Mavi Tünel’den suyu Konya Ovası’na 17 Aralık 2011 tarihinde saat 13.59’da vereceğiz.” (aa)

 

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-bakanindan-cevre-gunu-mujdesi_80076.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!