Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çevresel Sürdürülebilirliği Sağlayacak Projelere Ödül

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nca (MARKA) Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli ve Yalova'da Kent Konseyleri İşbirliği Ağı kapsamında düzenlenen 'Çevresel Sürdürülebilirliğin Sağlanması' temalı proje yarışmasının ödül ve sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

yapi.com.tr / AA
Çevresel Sürdürülebilirliği Sağlayacak Projelere Ödül

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nca (MARKA) Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli ve Yalova'da Kent Konseyleri İşbirliği Ağı kapsamında düzenlenen 'Çevresel Sürdürülebilirliğin Sağlanması' temalı proje yarışmasının ödül ve sözleşme imza töreni gerçekleştirildi. MARKA toplantı salonunda düzenlenen törende konuşan Genel Sekreter Erkan Ayan, kent konseylerinin başarılı projelerini ödüllendirmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, daha önce de girişimcilik potansiyelinin, beşeri zenginliklerin geliştirilmesi ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması noktasında çeşitli proje yarışmaları gerçekleştirdiklerini anımsattı.
    
Ayan, şöyle konuştu:
    
''Kent konseylerinin tüzel kişilik olarak yapısı, özellikle bizim sivil toplum gücümüzün ve bölgemizin yönlendirme fonksiyonunun böyle yeni projelerle bölgemizi, illerimizi ve ilçelerimizi farklı noktalara taşıyacağını düşünüyorum. Kalkınma Ajansı olarak bu tarz farklı işbirliği ağımız var. Avrupa Birliği İşbirliği, Genç Girişimciler İşbirliği ağlarımız var. Yeter ki, işbirliği ve güç birliğiyle bir üretimde bulunalım, hareket sağlayalım. Bu tarz yarışmalarla yanınızda olmaya devam edeceğiz.''
    
Ayan, gelecek yılın programını da hazırladıklarına işaret ederek, ''Program çerçevesinde yeni proje yarışmaları açmayı düşünüyoruz. 2012 yılına afet riski azaltımı ve afete hazırlık konusundaki proje yarışmasıyla başlayıp, kültür ve sanatla markalaşan şehirler ile sağlıklı kentsel çevre ve değerli yaşam konulu yarışmalarla devam edeceğiz'' dedi.

Konuşmaların ardından, Doğu Marmara Bölgesi'ndeki il ve ilçe kent konseylerince sunulan 19 projeden ödüle layık görülen 8'inin protokolleri imzalandı, ödül alan illerin kent konseyleri başkan, genel sekreter ve üyelerine plaket verildi.

ETİKETLER: kurum çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/cevresel-surdurulebilirligi-saglayacak-projelere-odul_90012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!