Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ceyhan'a Deprem Haritası

İmar planlarında esas alınmak üzere başlattıkları zemin etüdü çalışmalarını hızla tamamlayan Ceyhan Belediyesi, halkın can ve mal güvenliğini güven

Akşamb>İmar planlarında esas alınmak üzere başlattıkları zemin etüdü çalışmalarını hızla tamamlayan Ceyhan Belediyesi, halkın can ve mal güvenliğini güvence altına alıyor.

Adana'nın Ceyhan İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 4 yıl önce meydana gelen 6.3 şiddetindeki depremi unutmadıklarını bildirdi. Herhangi bir afete hazırlıksız yakalanmamak için önlem aldıklarını belirten Başkan Sözlü, imar ruhsatları verilirken zemin etüdünü inceleme zorunluluğunu öncelikli konular arasına aldıklarını ifade etti.

Depremden sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile yapılan anlaşma kapsamında, depremde hasar gören binaların güçlendirme çalışmalarının yapıldığını söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, kentin deprem haritasını çıkarmaya yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini anlattı. Başkan Sözlü, şöyle konuştu:

'Bu nedenle yapılan tüm çalışmalar Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nce yerinde kontrol edilerek onaylanacak. Jeolojik etüt raporu ile zeminde oluşabilecek doğal sıvılaşma, taşkın saha, heyelan, fay hatları, deprem kuşakları, toprak kabiliyeti, bina taşıyacak zemininin taşıma gücü gibi çok önemli faktörler ortaya çıkacak. Ceyhan'ın 100 değişik yerinde yapılacak sondajlar ve jeofizik sismik çalışmalarda, zeminden alınan numuneler laboratuvar ortamında analiz edilecek.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/ceyhana-deprem-haritasi_2991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!