Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ceyhan'a Mühendislik Fakültesi Onaylandı

Ceyhan'a Çukurova Üniversitesi'ne bağlı 4 bölümden oluşacak mühendislik fakültesinin onaylanması ilçede sevinçle karşılandı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Çukurova Üniversitesi Senatosu tarafından bir yıl önce teklif edilen Ceyhan'a mühendislik fakültesi kurulması kararının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından

Zaman Gazetesi
1 Ceyhan'a Mühendislik Fakültesi Onaylandı

Ceyhan'a Çukurova Üniversitesi'ne bağlı 4 bölümden oluşacak mühendislik fakültesinin onaylanması ilçede sevinçle karşılandı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Çukurova Üniversitesi Senatosu tarafından bir yıl önce teklif edilen Ceyhan'a mühendislik fakültesi kurulması kararının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığını açıkladı. Akınoğlu, "Çukurova Üniversitesi Ceyhan Mühendislik Fakültesi, makine, inşaat ve gemi mühendisliği bölümleri üzerine kurulmaktadır. Ceyhan Mühendislik Fakültesi, bölgemizin enerji ve sanayi merkezi olmasında önemli yararlar sağlayacaktır." diye konuştu. Rektör Akınoğlu, fakültenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.                   

Kaymakam Gürbüz Karakuş, fakülteyle birlikte ilçede eğitim, ekonomik ve sosyal alanda hareketliliğin yaşanacağını belirterek, "Uluslararası enerji piyasalarında adı sık konuşulan Ceyhan'a fakülte açılması gerektiriyordu. Açılacak fakülte, ileriki tarihlerde buraya üniversite olması için bir basamak teşkil eder." diye konuştu.  Enerji, rafineri, tersane ve petro kimya alanında yapılacak yatırımlar için mühendislik fakültesinin açılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Karakuş, "Bu yatırımlara paralel eğitimli ve donanımlı insan yetiştirmek gerekiyor. Ceyhan enerji konusunda ilçemizin ve ülkenin ekonomik lokomotifi olacak konumda. Bu çerçevede stratejik konumu itibariyle fakültenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu. 

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise fakülte açılmasının ilçe adına çok sevindirici olduğunu vurgulayarak, "İlçemiz ekonomik ve sosyal potansiyel olarak bunu hak ediyordu. Bu İstikbalde Ceyhan Üniversitesi'nin temeli de atılmış oldu. İllerden sonra ilçelerde açılacak olan ilk üniversitenin Ceyhan'da açılacak olmasını da umut ediyorum. Fakültenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ceyhana-muhendislik-fakultesi-onaylandi_75584.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Her yıl Yumurtalıkta tatilimi geçiririm. Bu sebeple Ceyhana'da uğruyoruz. Adana'nın bu büyük ilçesine ben de İnşaat Mühendisi olarak fakülte açılmasına çok sevindim. Ceyhanlı kardeşlerimize hayırlı olsun. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!