Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ceyhun Atuf Kansu Ödülü Cengiz Bektaş'a

Adnan Binyazar, Abdülkadir Budak, Müslim Çelik, Refik Durbaş, Şükrü Erbaş, Bahar Gökler, Emin Özdemir'den oluşan seçici kurul 58 yapıt arasından ödülün 'Dün Bugün' kitabıyla Cengiz Bektaş'a verilmesini kararlaştırdı.

Radikal Gazetesi
Ceyhun Atuf Kansu Ödülü Cengiz Bektaş'a

b>Ceyhun Atuf Kansu anısına 1986'dan beri verilen Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü'nün bu yılki sahibi Cengiz Bektaş oldu. Adnan Binyazar, Abdülkadir Budak, Müslim Çelik, Refik Durbaş, Şükrü Erbaş, Bahar Gökler, Emin Özdemir'den oluşan seçici kurul 58 yapıt arasından ödülün 'Dün Bugün' kitabıyla Cengiz Bektaş'a verilmesini kararlaştırdı.

Aynı zamanda Türkiye'nin önemli mimarlarından olan Bektaş, ödülünü 17 Mart saat 15.00'te Ankara'da Türk-İş Konferans Salonu'nda düzenlenecek törende alacak. Törende, şair Müslim Çelik 'Ceyhun Mavisi' adlı bir şiir dinletisi gerçekleştirecek. Ardından Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel'in yöneteceği ve Adnan Binyazar, Refik Durbaş, Şükrü Erbaş ve Emin Özdemir'in konuşmacı olarak katılacakları 'Ceyhun Atuf Kansu Şiir Odağında Günümüz Türk Şiiri' başlıklı bir açık oturum gerçekleştirilecek.

Cengiz Bektaş'ın 'Kişi', 'Akdeniz', 'Mor', 'Dört Kişiydiler Bir de Ben', 'Sevgi (Alnımın Teri)' gibi birçok şiir kitabı var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ceyhun-atuf-kansu-odulu-cengiz-bektasa_52490.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!