Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ceza Bile Kesemediler!

Çevre Bakanlığı yetkilileri dün Göcek’e demirleyen Kahraman Sadıkoğlu’nun 800 metrekarelik "Gösteri Gemisi" statüsündeki yüzen villasına gitti. Ancak ceza bile kesemeden döndüler.

Vatan Gazetesi
Ceza Bile Kesemediler!

Çevre Bakanlığı yetkilileri dün Göcek’e demirleyen Kahraman Sadıkoğlu’nun 800 metrekarelik "Gösteri Gemisi" statüsündeki yüzen villasına gitti. Ancak ceza bile kesemeden döndüler.

Armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun Göcek koylarına yerleştirdiği ve 'Sergi/Gösteri Gemisi' statüsü verilen 'My Fantasy' adlı 'Denizkondusu' ile ilgili bütün yollar Denizcilik Müsteşarlığı’na çıkıyor. Çevre ve Orman Bakanlığı Muğla Müdürlüğü yetkilileri dün yaptıkları denetimde 'Yüzen Villa'ya ceza kesemezken, Muğla Valiliği Denizcilik Müsteşarlığı’ndan durumun netleştirilmesini istedi.

1999 yılında Göcek’e getirilen ve o tarihten beri koylar arasında dolaşan 800 metrekarelik dubleks daire şeklindeki 'My Fantasy', geçen ay Sarsala Koyu’ndan Göcek Adası’na getirildi. Burada kaldığı süre içerisinde 'motor arızası var' gerekçeleri öne sürülen My Fantasy, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun 13- 14 Haziran 2009 tarihlerinde Göcek koylarında inceleme yapacağının ortaya çıkması üzerine, Bakan’ın görmemesi için Göcek Adası’ndan alınarak Mopak İskelesi’ne bağlandı. Mopak İskelesi işletmecileri ise Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi vererek, My Fantsy’nin çekilmesini istedi.

'Yüzen Villa' ile ilgili haberler üzerine Muğla Valiliği, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’nden, My Fantasy'nin gürültü yapıp yapmadığının, çevreyi kirletip kirletmediğinin ve atık su bırakıp bırakmadığının tespitini istedi. Bunun üzerine Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri 'Yüzen Villa'da inceleme yaptı, ancak herhangi bir ceza kesilemedi. Muğla Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Şahin, "Biz yüzer evi denetledik. Gürültü çıkarmıyor ve denize atık salmıyor. Yüzer ev tamamen boş. Sadece bir kaptan var. İncelemelerimizi yaptık. Göcek Koyu’na demirlemesiyle ilgili çevre kanunları yetersiz kalıyor. Denizcilik Müsteşarlığı bu konuda denetim yapmalı" dedi.

Muğla Valiliği de Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü’ne başvurarak durumun netleştirilmesini istedi. My Fantasy’nin sahibi KS (Kahraman Sadıkoğlu) Denizcilik Limited Şirketi Vekili Mustafa Tuna, Denizcilik Müsteşarlığı tarafından verilen tonilato belgesine ve gemi tasdiknamesine istinaden, denize elverişlilik belgesi almak için başvuruda bulunduklarını söyledi. Bunun için karaya çıkmaları gerektiğini kaydeden Tuna, "Şirket olarak karaya çıkmak için anlaşma yapacağımız bir çekek yeri arıyoruz. Kara ve deniz sörveyleri yapıldıktan sonra My Fantasy’nin de denize elverişli olup olmadığına karar verilecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ceza-bile-kesemediler_69877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!