Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Denizkondu’ Bozburun’da

Mavi yolculuğun vazgeçilmez duraklarından olan Göcek ve Dalaman koylarında yıllarca kaldıktan sonra, yasal şartları yerine getirmediği için bölgeden çıkartılan armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun ‘denizkondusu’ My Fantasy Marmaris Bozburun’u mekân tuttu.

Milliyet Gazetesi
‘Denizkondu’ Bozburun’da

Mavi yolculuğun vazgeçilmez duraklarından olan Göcek ve Dalaman koylarında yıllarca kaldıktan sonra, yasal şartları yerine getirmediği için bölgeden çıkartılan armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun ‘denizkondusu’ My Fantasy Marmaris Bozburun’u mekân tuttu. Geçen yıl Turunç’un Kumlubük koyuna demirleyen ve burada çevrecilerin tepki göstermesi üzerine Denize Elverişlilik Belgesi’ni almak için özel bir marinaya çekilen My Fantasy, bir hafta önce, bu kez balık çiftliklerinden arındırılan Bozburun’un İnceburun Koyu’na yerleşti.

Bozburun Belediye Başkanı CHP’li Cemil Şener, Bozburun’a yapılan Deniz Hudut Kapısı’nın hizmete girmesiyle uluslararası tekne trafiğinin de rotası yakınında olan “yüzer evin” görüntü kirliliği yarattığını söyledi. İnceburun’a giderek inceleme yaptığını belirten Şener, “Bana ‘evraklarımız tamam’ denilince mecburen susmak zorunda kaldım ve geri döndüm” dedi.

Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, My Fantasy’nin hangi prosedür ve yasal izinler çerçevesinde İnceburun’a gittiğini araştırdığını belirterek, “Durumu inceleniyor. Yasal olmayan hiçbir şeye izin vermeyiz” diye konuştu. Marmaris Çevre ve Turizm Gönülleri Grubu Başkanı Filiz Ersan da, My Fantasy’nin acilen Marmaris sınırlarını terk etmesini isteyerek, şunları kaydetti:

“Binlerce çevreciyle orayı onlara dar ederiz. Tam da yabancı ülke teknelerinin giriş çıkış yapacağı kapının açıldığı bir yere böyle bir şeyin yerleşmesi yakışır mı? Buna kim izin vermiş? Oraya gelmekle Marmaris halkına saygısızlığın bir sembolünü yaratmış oluyor. 5 Haziran Dünya çevre haftasında binlerce kişiyle oraya gideriz. Sularımızı bir an önce terk etsin. Bunu yapmazsa protesto ötesinde çok şey yaparız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizkondu-bozburunda_79996.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!