Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cezayir, Türk Günleri; Fas, Türk Günleri Türk İhrac Ürünleri

TOBB'den alınan bir yazıda; 3-6 Nisan 2002 tarihlerinde Cezayir'de düzenlenecek olan Cezayir Türk Günleri-Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile 4-7 Eylül 2002

Ankara Ticaret Odası/DT.77/2865OBB'den alınan bir yazıda; 3-6 Nisan 2002 tarihlerinde Cezayir'de düzenlenecek olan Cezayir Türk Günleri-Türk İhraç Ürünleri Fuarı ile 4-7 Eylül 2002'de Fas Türk Günleri-Türk İhraç Ürünleri Fuarı organizasyonlarının Ladin Fuar ve Kongre Organizasyon Hizmetleri A.Ş tarafından gerçekleştirileceği bildirilmiştir.Söz konusu fuarlara katılım koşulları ve genel bilgiler aşağıda sunulmuştur.

CEZAYİR TÜRK GÜNLERİ - TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ FUARI
Katılım bedeli : $350 + KDV/m2
İlki 1999 yılında 180 Türk Firmasının toplam 2568 m2lik katılımıyla gerçekleşen (Türkiye'nin yurtdışında "milli katılım" olarak gerçekleştirdiği en büyük fuar) Fuarı, aynı yıl 100.000 kişi ziyaret etmiştir. Söz konusu Fuarın ikincisi ise; 2001 yılında 130 Türk Firmasının toplam 1800 m2lik katılımıyla gerçekleşmiş ve 110.000 kişi ziyaret etmiştir. Cezayir, petrol ve doğalgaza dayalı önemli gelirleri olması, (1999 yılında ihracat geliri 13 milyar dolar iken 2000 yılında 22 milyar dolara yükseltmiştir) Orta Afrikaya açılan kapı niteliğini taşıması, ithalatını ağırlıklı olarak Avrupa'dan yapması dolayısıyla rekabette Türkiye için ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

FAS TÜRK GÜNLERİ-TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ FUARI
Katılım bedeli : $350 + KDV/m2
Petrol rezervlerine sahip olmayan tek Kuzey Afrika ülkesi olan Fas, dünyanın en büyük fosfat rezervlerine sahip olup (dünya rezervlerinin dörtte üçü) gelişimini tarım, imalat, balıkçılık ve turizm alanlarına dayandırmıştır. Fas 1996 yılında Avrupa Birliği ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşmaya göre sınai ürünlere uygulanan tarifelerin 10 yıllık bir süreç
içinde tamamen kaldırılması öngörülmektedir. Fas'ın ayrıca, Gabon, Sudan gibi bazı Afrika ülkeleri ile tercihli ticaret anlaşmaları bulunmaktadır. Elektronik, kimya / ilaç, yarı mamul tekstil ürünleri, demir çelik, çimento, tarımsal gıda, makine, oto yan sanayi, inşaat malzemeleri gibi sektörler ülkede Türk firmaları için önemli ticaret imkânları sunmaktadır. Fas'ta azami gümrük oranı %35, bazı sanayi ürünlerinde ise 0 ya da maksimum %20 seviyelerindedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cezayir-turk-gunleri-fas-turk-gunleri-turk-ihrac-urunleri_532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!