Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çiçek Evi
Çiçek Evi, küçük bir Avrupa kasabasında, elma bahçelerine yukarıdan bakan yumuşak eğimli bir bayırda yer alan bir ev projesi...

Evin müşterileri, çocukları büyümüş ve evden ayrılmış bir çift... Çift, hayatlarının bu yeni evresini bahçe içinde, bolca ışık alan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayan küçük bir evde geçirmek istiyordu. Bu nedenle bahçesi olan bir evden ziyade evi olan bir bahçe istediklerinin sık sık altını çizdiler. Bu istekleri, bizi tamamen saydam olan bir ev ve ona eşlik eden bir bahçe tasarlamaya yöneltti.

İstedikleri plan, bir tane oturma odası, yemek odası, mutfak, banyo, konuk odası, ofis ve spor odasını içeriyordu. Biz de onların alışkanlıklarına ve mobilyalarına göre, bütün bu fonksiyonları ideal bir biçimde biraraya getirmeye çalıştık. Odaları birbirlerine yakın bir biçimde dizayn edip; dışarısı ve içerisi arasında yumuşak bir geçiş sağlamaya çalıştık.

Mekanların birbirleriyle bağlantısı sonucunda iki tane iç veranda ortaya çıktı –ana birimin içindeki bahçe kısımları, fonksiyonları kibarca birbirinden ayırıyor ve evin etrafında çoklu dolaşım modelleri olmasını sağlıyor. Konuk odası, diğer birimlerden ayrı olması gerektiği için, bağımsız bir birim olarak inşa edildi. Bu birim, hem evin komşu binalar tarafından görünmesini engelleyen bir siper oldu, hem de güvenli bir bahçe oluşturdu. Evin üzerine inşa edildiği bayır ile uyumlu olması için bütün zemin levhası basamaklı, bahçe bütün noktalarda aynı düzeyde ve çatı mekanla aynı eğimi tekrar ediyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/cicek-evi_95902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!