Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çiçek: "İkinci Bir TOKİ Kurulmadı"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yüzde 50.5'u şahıslara, yüzde 49,5'u da devlete ait ikinci bir TOKİ kurulmadığını bildirdi. CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner'in yazılı soru önergesini, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın bilgi notuyla yanıtlayan Çiçek, 1991'de yayımlanan bir genelgeyle, TOKİ'den şehit ailelerine, maluller ile

CNN Türk
Çiçek: "İkinci Bir TOKİ Kurulmadı"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yüzde 50.5'u şahıslara, yüzde 49,5'u da devlete ait ikinci bir TOKİ kurulmadığını bildirdi. CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner'in yazılı soru önergesini, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın bilgi notuyla yanıtlayan Çiçek, 1991'de yayımlanan bir genelgeyle, TOKİ'den şehit ailelerine, maluller ile dul ve yetimlere kredi kullandırılmasına imkan tanındığını bildirdi.

TOKİ tarafından, öncelik sıralamasına göre ve bir defaya mahsus olmak üzere 47 bin 983 YTL'lik faizsiz konut kredisi kullandırıldığını belirten Çiçek, TOKİ projelerinde, şehit ailelerinin kuraya katılmadan hak sahibi olduklarını ifade etti.

Cemil Çiçek, konut satışlarının, yüzde 10 peşin, 240 ay vadeyle yapıldığını; taksit ödemelerinin artış olmaksızın 240 ay boyunca sabit kaldığını ve ilk taksit ödemesinin de konutların tesliminden sonraki ay başladığını bildirdi.

Yapılan protokoller çerçevesinde; Emniyet Genel Müdürlüğü personeline 8 bin 206 konut, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline de bin 458 konut verildiğini kaydeden Çiçek, devlete ait yüzde 50,5'u şahıslara, yüzde 49.5'u da devlete aitikinci bir TOKİ kurulmadığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cicek-ikinci-bir-toki-kurulmadi_65254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!