Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çılgına Döndüren İnşaat

Can güvenlikleri nedeniyle evlerinden çıkarılan 7 katlı binanın sakinleri, inşaat çalışmalarının sürdüğünü görünce çılgına döndü. Şantiyeye giden sakinlerden bazıları çalışanlara taş attı.

yapi.com.tr
Çılgına Döndüren İnşaat

Kartal'da bir inşaat alanının bitişikteki binada oluşan hasar, bina sakinleriyle inşaatı sürdürenleri karşı karşıya getirdi. Belediye, hasar oluşan binayı içinde yaşayanların can güvenliği açısından mühürledi, ama sakinlerin kalacak yer sıkıntısı ortaya çıktı. Bugün kazı işlemleri devam edince gerginliğin dozu yükseldi, bazı bina sakinleri şantiye çalışanlarına taş attı.

İnşaatın bitişiğindeki binada hasar var

Edinilen bilgiye göre Kartal'da Yakacık Saraylar Eğitim Derneğine ait olan arazideki inşaat alanının bitişikteki 7 katlı bina, belediye tarafından mühürlendi. İçindekilere de "burada yaşamanız güvensiz" dendi. Yaklaşık 40 kişi evlerini boşalttı, komşuları ve yakınlarında kalmaya başladı.

Kazıya devam, bina sakinlerini kızdırdı

Yurt inşaatı yapıldığı söylenen alanda çalışmalar bugün de devam edince, evlerini boşaltmak zorunda kalan vatandaşlar şantiyedekilere tepki gösterdi. Bina sakinleri söz konusu çatlaklara inşaat çalışmasının yol açtığını iddia etti. Bu nedenle yaşanan gerginliğin dozu yükseldi.

Şantiyeye taş attılar

Kazı çalışmalarının sürdüğü şantiyeye giden gruptan bazıları şantiye çalışanlarına taş attı. Olaylar, araya giren bazı kişiler tarafından yatıştırıldı. Atılan taşlardan birisi şantiyedeki görevlinin kafasının hemen yanından geçti.

"Daha ne kadar yakınımızın yanında kalacağız"

Güçlükle sakinleştirilen ikamet sakinlerinden Elif Erdal, "çoluğumuz çocuğumuz perişan oldu, hava soğuk ne kadar daha komşumuzun yanında kalacağız" diyerek tepki gösterdi. Başka bir ev sahibi de, "evimizdeki çatlaklar inşaat çalışmasından kaynaklandı, yetkililere söyledik geldiler binayı mühürlediler. Komşularımızda kalıyoruz" diyerek sorunlarının çözülmesini istedi.

Belediye: "Can güvenliği nedeni ile boşalttık"

DHA'nın Belediye yetkililerinden aldığı bilgiye göre hasar tespit edilen bina, sakinlerinin can güvenliği nedeniyle boşaltıldı. Binadaki hasarla ilgili zabıta ve imar müdürlüğü ekipleri söz konusu hasara, bitişiğindeki inşaat çalışmasının yol açıp açmadığını belirleyecek. Bu çalışmanın ardından da güçlendirme yoluna gidilecek ya da binanın yıkımına karar verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cilgina-donduren-insaat_107481.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!