Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimento Devi Lafarge Türkiye'den Vazgeçiyor

Dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız Lafarge, Türkiye'de çimento ve agrega-beton sektöründe faaliyet gösteren iştiraklerinden çıkmayı planlıyor. Lafarge iştiraklerinin hisseleri ile ilgili olarak stratejik opsiyonlarının değerlendirilmesi amacıyla görevlendirilen danışman firma JP Morgan'in muhtemel yatırımcılarla görüşmelere

Sabah Gazetesi
Çimento Devi Lafarge Türkiye'den Vazgeçiyor

Dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız Lafarge, Türkiye'de çimento ve agrega-beton sektöründe faaliyet gösteren iştiraklerinden çıkmayı planlıyor. Lafarge iştiraklerinin hisseleri ile ilgili olarak stratejik opsiyonlarının değerlendirilmesi amacıyla görevlendirilen danışman firma JP Morgan'in muhtemel yatırımcılarla görüşmelere başladığını açıkladı.

Hisse satış sözleşmesi taslağının muhtemel yatırımcılara gönderildiği kaydedildi. Lafarge, Türkiye'deki iştiraklerinde stratejik opsiyonların değerlendirilmesi amacıyla Aralık 2008'de JP Morgan'ı danışman olarak görevlendirmişti.

Açıklamanın etkisiyle Lafarge Aslan Çimento hisseleri günü yüzde 18.56 primle 57.50 TL'den kapattı. Türkiye'nin ilk çimento fabrikası olarak 1910 yılında kurulan Aslan Çimento'nun 1989 yılında Lafarge Grubu'na katılmasıyla temelleri atılan Lafarge Türkiye, sonraki yıllarda çimentonun yanı sıra beton, agrega, çatı malzemeleri, alçı ve alçı levha üretiminde de, doğrudan yatırımları ve çeşitli ortaklıklarla büyümeye devam etti. Halen Türkiye'de şirkete ait 3 çimento fabrikası bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimento-devi-lafarge-turkiyeden-vazgeciyor_66528.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!