Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimento Üretimi Tam Gaz

Tamamı özel sektöre ait çimento fabrikalarından 2002 yılı Ekim ayı sonu itibari ile üretilen çimento 28 milyon 844 bin ton düzeyinde gerçekleşti. <

Dünyab>Tamamı özel sektöre ait çimento fabrikalarından 2002 yılı Ekim ayı sonu itibari ile üretilen çimento 28 milyon 844 bin ton düzeyinde gerçekleşti.
Rekabet Kurumu'nun aldığı karar çerçevesinde iki ay gecikmeli olarak açıklanan çimento üretiminin büyük bölümü iç piyasada tüketildi.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Ekim ayı sonu itibari ile üretilen çimentonun 4 milyon 992 tonluk bölümü ihraç edildi. Söz konusu dönemde 509 bin tonluk çimento stoğunun bulunduğu belitildi.

2002 yılında üretilen çimentonun büyük bölümü geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Marmara bölgesindeki fabrikalardan sağlandı. 5 milyon 645 ton düzeyinde çimento üretimi gerçekleştirilen Marmara bölgesini, 4 milyon 962 bin tonla İç Anadolu bölgesindeki fabrikalar izlerken, Karadeniz bölgesindeki fabrikalardan ise 3 milyon 449 bin ton çimento üretildi. Üretimin geri kalan bölümü ise Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalardan sağlandı.

Fabrikaların Kasım ve Aralık ayında yapacakları üretimlerle birlikte Türkiye'nin 2002 yılı toplam çimento üretiminin 30 milyon ton düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimento-uretimi-tam-gaz_3071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!