Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çimsa'nın İlk 6 Ay Kârı 99 Milyon Lira

Çimsa, 2014 yılının ilk 6 ayında satış gelirinin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.1 artışla 535.1 milyon liraya ulaştığını açıkladı.

yapi.com.tr
Çimsa'nın İlk 6 Ay Kârı 99 Milyon Lira

Anka'nın haberine göre, Çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, 2014 yılının ilk 6 ayında satış gelirinin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.1 artışla 535.1 milyon liraya ulaştığını açıkladı. Şirketin dönem kârı ise 99 milyon lira olarak gerçekleşti.Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre,Çimsa’nın 30 Haziran 2014 tarihi itibarıyla şirketin cirosu 535.1 milyon lira olurken, vergi öncesi kar 125.5 milyon lira, dönem karı ise 99 milyon lira olarak gerçekleşti.

Çimento sektörünün Türkiye’nin gelişimine ve ekonomik büyümeye paralel olarak gelişim gösterdiğini belirten Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, “2014 yılının ilk altı ayında, Türkiye çimento sektöründeki büyüme trendi devam etti. Ülke genelinde gerçekleştirilen büyük altyapı ve üstyapı projelerinin etkisiyle çimento tüketimi arttı. Çimsa olarak sektördeki performansımızla ilk altı ayda büyümeye öncülük ettik” dedi.

Çimsa’nın bu dönemde satış gelirini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.1 artırarak 535.1 milyon liralık ciroya ulaştığını vurgulayan Hacıkamiloğlu, Çimsa’nın operasyonel performansını her yıl istikrarla artırdığını belirterek, operasyonel performansı sürdürülebilir kılacak çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Yüksek katma değerli ürünleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özel ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ve dünyada 61’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimsanin-ilk-6-ay-kari-99-milyon-lira_123580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!