Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Clinton'un Heykelcisi Alaçatı'da Mağaza Açtı

Turizm ve Kültür Bakanlığı izniyle 17 yıldır seri imalat olarak kopya heykel üreten Antiksan firması, Çeşme'nin Alaçatı beldesinde mağaza açtı. Orijinalleri müzelerde bulunan heykel, büst, sütun ve rölyeflerin birebir kopyalarını üreten firma, ürünlerinde polyester ve mermer tozu karışımını vakum altında kalıplara döküm tekniğini kullanıyor.

Referans GazetesiTurizm ve Kültür Bakanlığı izniyle 17 yıldır seri imalat olarak kopya heykel üreten Antiksan firması, Çeşme'nin Alaçatı beldesinde mağaza açtı. Orijinalleri müzelerde bulunan heykel, büst, sütun ve rölyeflerin birebir kopyalarını üreten firma, ürünlerinde polyester ve mermer tozu karışımını vakum altında kalıplara döküm tekniğini kullanıyor.

Türkiye'ye gelen turistler aracılığıyla dünyanın her yerine ürün sattıklarını belirten Antiksan'ın Kurucusu Yılmaz Kılıkçı, üç yıl Japonya'ya doğrudan ihracat yaptıklarını söyledi. Yaptıkları işle kültür mirasını gelecek nesillere aktardıklarını ifade eden Kılıkçı, "İhracatçı firmalar aracılığıyla Almanya ve Kanada'ya heykel gönderiyoruz. Antiksan'ın müşterileri arasında ABD'nin eski başkanı Bill Clinton ve eşi Hillary Clinton başta olmak üzere pek çok ülkenin yöneticileri var" diye konuştu.
    
Müze yerine mağaza

Antiksan ürünlerinin, geçen yıla kadar Efes, İstanbul, Bodrum, Antalya, Side gibi turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği müzelerde döner sermaye işletmeleri ve dernekler tarafından satıldığını hatırlatan Kılıkçı, "Müzelerden elde ettiğimiz gelirler sona erdiği için yeni arayışlara girdik. Antiksan meraklısıyla buluşmak amacıyla Alaçatı'da mağaza açtık. Ürünlerimiz arasında mermer eskitme, traverten, mermer tablolar, özel desenli yer karoları, mozaikler, patinato fırça da yer alıyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/clintonun-heykelcisi-alacatida-magaza-acti_63291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!