Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çocuklar Dünyayı Bumi ile Kurtaracak

Baumit, ‘Bumi ile Enerjim Verimli, Geleceğim Güvenli’ çocuk kitabının lansmanını KidZania İstanbul’da çocuklarla birlikte yaptı.

yapi.com.tr
Çocuklar Dünyayı Bumi ile Kurtaracak

Baumit Türkiye, her sene kapsamını genişleterek yol aldığı sosyal sorumluluk projesi ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ kapsamında çocukları bilinçlendirecek özel içeriklere imza atmaya devam ediyor. Şirket, son olarak hazırladığı ‘Bumi İle Enerjim Verimli, Geleceğim Güvenli’ çocuk kitabı ile çocukları heyecanlı bir serüvene çağırıyor. Çocukların anlayabileceği bir dilde kaleme alınan kitabın lansmanında Bumi’nin maceraları sanatçı Sevinç Erbulak’ın keyifli anlatımıyla sahneye aktarıldı. Etkinlik sonunda ise çocuklar KidZania İstanbul’da bulunan Baumit inşaat ve mantolama deneyim alanındaki aktivitelerle hem eğlendi hem de ısı yalıtımı ve enerji verimli yapılar ile ilgili bilgi edindi.

Bumi, miniklere farkındalık kazandıracak
“İnsanın evi gibisi yok fikrinden yola çıkarak inşa ettiğimiz ‘Geleceği Mantoluyoruz’ projemizi uzun süredir ilmek ilmek örüyoruz” diyen Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı; “2019 yılında yarınlarımıza sahip çıkma kararıyla hayata geçirdiğimiz projemiz ile bu zamana kadar binlerce çocuğun hayatına dokunduk. Geliştirdiğimiz özel içeriklerle çocukları küresel ısınma, iklim değişikliği, enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda bilinçlendirmenin yanı sıra zor kış şartlarında yaşayan binlerce çocuğumuzu montlarla sıcacık sardık. Yakın zamanda KidZania İstanbul’da kurduğumuz Baumit inşaat ve mantolama deneyim alanı ile çocuklarımızın eğlenerek öğrenme deneyimi ile farkındalık kazanmasına destek oluyoruz. Şimdi ise bu projemize yeni bir boyut kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cesur hayallerin ve sınırsız düşlerin sığdığı o minik ama büyük zihinlerin anlayabileceği akıcı bir dilde hazırladığımız ‘Bumi İle Enerjim Verimli, Geleceğim Güvenli’ çocuk kitabını yarınların asıl sahibi çocuklarımıza armağan ediyoruz. Umuyorum ki, kitabımıza ulaşan ve kelimelerin sihirli gücüyle buluşan her çocuk, dünyayı kurtarmak için mücadele eden Bumi ile heyecan dolu bu deneyimin bir parçası olur. Çocuklarımızın yuvamızı korumak için atılacağı serüvende öğrendiği eşsiz bilgilerle biz büyüklere de yol göstermesini diliyorum” dedi.


*

Baumit Hakkında

100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in en büyük şirketlerinden biri olan ve Avrupa’nın mantolama devi olarak anılan Baumit; 25 ülkede, 40’ın üzerinde üretim tesisi ile yıllık 6,5 milyon ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bugün ciro büyüklüğü 1 milyar euroyu aşmış olan Baumit, Türkiye'de 2007 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gebze'de bulunan Türkiye üretim tesisi 2008'de faaliyete geçmiştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cocuklar-dunyayi-bumi-ile-kurtaracak_204790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!