Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çolakoğlu Azerbaycan Pazarına Açılıyor

Çolakoğlu İnşaat Turizm Sanayii ve Ticaret A.Ş., özellikle Azerbaycan'a yönelik projelerle dışa açılmayı hedefliyor. Çolakoğlu İnşaat Çevre Sa

Dünyab>Çolakoğlu İnşaat Turizm Sanayii ve Ticaret A.Ş., özellikle Azerbaycan'a yönelik projelerle dışa açılmayı hedefliyor.
Çolakoğlu İnşaat Çevre Sağlığı Bölüm Başkanı Ali Özak, doğalgaz ve petrol taşımacılığına ağırlık vererek yurtdışı ihalelere katılmak istediklerini söyledi. Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattı ihalesine girerek yeterlilik alan ve bünyesinde yabancı firma barındırmayan tek Türk firması olduklarını hatırlatan Özak, bu tecrübelerini yeni projelerle ilerleteceklerini vurguladı.

Ali Özak, yurt içi ihalelerde yeni düzenlemeyi içeren "Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği" hakkında ise "Bundan sonra mülkiyet, kamulaştırma ve gerektiğinde imar işleri tamamlanmış, uygulama projeleri üzerinden anahtar teslimi götürü bedel teklif alınmak suretiyle ihaleye çıkılacak. Bu sistem rekabeti olumlu etkileyecek" şeklinde yorumlarken, yatırımların bitme olasılığını arttıracak olan bu yönetmeliği desteklediklerini ifade etti.

1990 yılında Hüseyin Çolak tarafından kurulan Çolakoğlu İnşaat, ihaleler çerçevesinde prefabrik depo inşaatları, okul, hastane binaları, anahtar teslimi sanayi tesisleri, baraj inşaatları, doğalgaz boru hatları inşaatları ile bunlara ait elektrik, klimatizasyon, proses, sıhhi tesisatlarını gerçekleştiriyor. ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite sistemleri belgelerine sahip Çolakoğlu İnşaat, 1992 yılından beri İstanbul'da bulunan genel merkezini bu yıl Ankara'ya taşıyacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/colakoglu-azerbaycan-pazarina-aciliyor_2878.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!