Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Convention Center’ın Kapanmasına Tepki

İzmir Büyük Efes Oteli’nin tadilat nedeniyle kapanmasına İzmirli turizmciler tepki gösterdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği İzmir Bölgesel Yürütme

Ticaret Gazetesizmir Büyük Efes Oteli’nin tadilat nedeniyle kapanmasına İzmirli turizmciler tepki gösterdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Yavuz Onur, Türkiye’nin en büyük kongre merkezlerinden olan Efes Convention Center’ın kapanışının kente milyonlarca dolara mal olacağını söyledi. Otelin “eski olmasına” rağmen Convention Center’in henüz “yeni olduğunu” dile getiren Onur şunları söyledi:

“Kongre turizminde önemli bir atağa geçen Türkiye’nin en önemli kozlarından biri Efes Convention Center’dı. Burası yapılalı henüz 5 yıl oldu. Zaten yeni, neden kapanıyor anlayamadık. Türkiye’de bu büyüklükte sadece İstanbul’da bir kongre sarayı var. Buranın kapanışı kişi başına bin 500 dolar getirisi olan kongre turizminde İzmir’e ve Türkiye’ye geri adım attıracak, milyonlarca dolar kaybettirecek. Biz yeni bir kongre sarayı isterken, elimizdeki kapatılıyor. Olacak iş değil bu.”

Efes Convention Center’ın kapanışı ile İzmir’in önümüzdeki 5 yıl boyunca kongre turizminden yararlanamayacağını savunan Yavuz Onur, İzmir’e Efes Convention Center’ın yerini tutacak bir kongre sarayının yapılmasını istediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istediklerini söyleyen Onur, “Büyükşehir Belediyesi, Fuar alanı içinde bulunan İsmet İnönü Sanat Merkezi’ni kongrelere tahsis etmeli. Aynı zamanda Açıkhava Tiyatrosu’nun da kongre merkezi olabilecek şekilde, bir projenin bir an önce hazırlanıp hayata geçirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Ege Turistik İşletmeciler Derneği (ETİK) Başkanı Haluk Nişlioğlu ise Efes Convention Center’ın kapanmasına gerek olmadığını ileri sürerek, “Kongre merkezi açık kalmalıydı. Kongre merkezinin yaratacağı gelir, otelin kapalı olmasının getireceği zararı da azaltabilirdi” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/convention-centerin-kapanmasina-tepki_1781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!