Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Coop Himmelb(l)au'dan Bir Lise Projesi

Coop Himmelb(l)au'nun 71 milyon dolarlık lise projesi Los Angeles'ın "kültürel koridor"unda yer alacak.

Archpedia
Coop Himmelb(l)au'dan Bir Lise Projesi

oop Himmelb(l)au'nun 71 milyon dolarlık lise projesi Los Angeles'ın "kültürel koridor"unda yer alacak. Bu büyük cadde aynı zamanda Disney Konser Salonu, Modern Sanat Müzesi ve Our Lady of Angels katedraline de ev sahipliği yapıyor. Yeni okul sahne sanatlarına ağırlık verecek. Tiyatrosu halka ve 1500 kadar öğrenciye hizmet edebilecek kapasitede olacak.

Proje önerisi şehirdeki sanatların sembolü olmak üzere kule biçiminde yükseltilmiş bir sahne yapımını planlıyor. Bu kulenin tepesinde tüm Los Angeles'ı gören bir manzaraya sahip bir etkinlik ve sergi mekanı yer alıyor. Kulenin heykeli 9 sayısı şeklinde spiral bir rampa ve birlikte okulun arması ve bilgi ara yüzünü oluşturacak iki reklam panosu ile tamamlanıyor.

Okul dört baskın akademiden oluşuyor: dans, müzik, görsel sanatlar ve tiyatro. Her disiplinin işleve uygun gelişmiş gerekli stüdyoları, sınıfları ve paylaşılan alanları içeren kendilerine adanmış ayrı bir binası var. Bunlar dışında ayrıca bir spor salonu, merkezi olarak konumlandırılmış kesik koni biçimli ve "Bilgi Mekanı" olarak işleyen bir kütüphane de projede yer alacaktır. Burası ayrıca merkezi avlunun odağı olacaktır.


Kampüsün baskın öğeleri iki "yüz". Bunlardan kamusal yüz şehir merkezine doğru kristal bir kamu lobisi şeklinde ve karşıt topluluğa ait olan diğeri bahçeden geçerek ulaşılan geniş, açık bir merdiven içinden temsili bir okul girişi şeklinde yapılmış.

Dairesel pencereler faydacı okul binalarında çok belirgin bir dışa vurum gücü yaratmaya ve stratejik konum açısından iç mekandaki yaşamı gelip geçenlere yansıtmaya yarıyor.

Çev: Bilge Ar

Gündemdeki diğer projeleri takip etmek için haber dosyasına buradan ulaşabilirsiniz

http://www.yapi.com.tr/haberler/coop-himmelblaudan-bir-lise-projesi_30921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!