Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çöp Fabrikası Projesi İptal Edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi projesinden vazgeçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin Denetim Genel Müdürlüğü'nce belediyenin talebi üzerine ÇED süreci sonlandırıldı.

yapi.com.tr
Çöp Fabrikası Projesi İptal Edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce İzmit Ayvazca mevkisinde Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi yapılması planlanırken, geçen yıl birçok sivil toplum kuruluşu tarafından 20 hektarlık bölgede yaklaşık 20 bin ağacın kesilecek olması nedeniyle projenin yapımına karşı çıkıldı. Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce projenin yapımından vazgeçildi. Belediye tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin Denetim Genel Müdürlüğü'ne gönderilen yazıyla projenin tasfiye edilmesine ait iş ve işlemlerin yürütülmesi talep edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin Denetim Genel Müdürlüğü, belediyenin talebi üzerine ÇED sürecini sonlandırdı.

DHA'da yer alan habere göre Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası eski Başkanı ve yüksek çevre mühendisi Sait Ağdacı, projenin sonlandırılmasıyla ilgili, "Bu işin yerinde ayrıştırma olmadan olamayacağını her şeyi aynı kazanda yakmanın mümkün olmadığını yıllarca dile getirdik. Yapılacak bütün masrafların beyhude olduğunu anlatmaya çalıştık. Bunu sürekli basın açıklamalarında dile getirdik. Geç de olsa güzel bir şey. Birtakım faaliyetler vardı o bölgede. Orayı ya Kuzey Marmara yolu betonlama maksadıyla kullanacaklar ya da kaldıracaklar. Bu bizim zaferimiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cop-fabrikasi-projesi-iptal-edildi_172600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!