Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çöplüğe Yapay Kayak Merkezi

Bir zamanlar çöplüğüyle anılan Mamak yeni cazibe merkezi haline geliyor. İçerisinde Türkiye’nin en büyük dev akvaryumunun da yer alacağı “Yapay Kayak Merkezi” içinde restoranlar, kafeler de yer alacak.

Hürriyet Ankara
Çöplüğe Yapay Kayak Merkezi

Bir zamanlar çöplüğüyle anılan Mamak yeni cazibe merkezi haline geliyor. İçerisinde Türkiye’nin en büyük dev akvaryumunun da yer alacağı “Yapay Kayak Merkezi” içinde restoranlar, kafeler de yer alacak.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’ı çöplük ve askeri cezaeviyle anılan bir ilçe konumundan çıkardıklarını, kamu ve özel sektör yatırımlarını bölgeye çektiklerini belirterek, ilçede ayrıca “Yapay Kayak Merkezi” tesis edileceğini bildirdi. Bizim için önemli tarafı bir zamanlar çöplüğüyle anılan Mamak’ın tam karşısında böyle bir cazibe merkezi olmasıdır.

Akgül, bölgenin çekim merkezi olması için çalıştıklarını ifade ederek, Mamak’ın gecekondudan arınıp yaşanabilir bir şehir olmasını sağlamak istediklerini söyledi.

İlçenin olumsuz imajını olumluya çevirmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Akgül, şöyle devam etti:

Cazibe merkezi olacak

“Mamak’ı çöplük ve askeri cezaeviyle anılan bir ilçe konumundan çıkararak, kamu ve özel sektörü, yatırımlarıyla bölgeye çekiyoruz. Yapay Kayak Merkezi tesis edilecek. Mamak denilince insanların aklına çöplük ve askeri cezaeviyle anılan bir ilçe geliyor. Bu anlamda belediyenin yapacağı yatırımların yanı sıra, kamunun ve özel sektörün yatırımlarını da bölgeye çekmemiz gerekiyordu.

Biz de bu çerçevede hareket ettik. Bunlardan en büyüğü de ‘Rezidans Projesi’dir. 120 bin metrekare kapalı alanıyla büyük bir alışveriş merkezi olacak. İçinde, iki cazibe merkezi dediğimiz projeler var. Bunların bir tanesi Durali Alıç Mahallesi’nde, çevre yolunun alt tarafında yer alacak Yapay Kayak Tesisi’dir. Bizim için önemli tarafı bir zamanlar çöplüğüyle anılan Mamak’ın tam karşısında böyle bir cazibe merkezi olmasıdır. İçerisinde bir de Türkiye’nin en büyük dev akvaryumu olacak. İçinde restoranlar, kafeler de bulunacak.”

ETİKETLER: kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/copluge-yapay-kayak-merkezi_78230.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!