Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çöpsüz Hava Sahası Eylemi

İzmir'de sert muhalefete başlayan AKP, Çiğli Arıtma Tesisi’nden 15 gün sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Harmandalı Çöp Deposu alanında eylem yaptı. AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İzmir’in evsel atıklarının bulunduğu çöplüğün çevresindeki toplu konutlarda yaşayan yaklaşık 100 bin kişinin kötü koku nedeniyle evinin balkonuna çıkamadığını,

Hürriyet Gazetesi
Çöpsüz Hava Sahası Eylemi

zmir'de sert muhalefete başlayan AKP, Çiğli Arıtma Tesisi’nden 15 gün sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Harmandalı Çöp Deposu alanında eylem yaptı. AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İzmir’in evsel atıklarının bulunduğu çöplüğün çevresindeki toplu konutlarda yaşayan yaklaşık 100 bin kişinin kötü koku nedeniyle evinin balkonuna çıkamadığını, penceresini açamadığını öne sürerek, çöplüğün çökme tehlikesi bulunduğunu söyledi. Eyleme destek veren bir grup vatandaş da ellerinde "Temiz hava bizim hakkımız", "Çöpsüz hava sahasını destekliyoruz" yazılı pankartlar açtı.

AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Çiğli’nin Harmandalı Semti’ndeki çöp depolama alanı yakınında partililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, ağzını ve burnunu kapatan sarı maske kullandı. Kabak, 17 yıl önce yapılan alanın şu anda yaklaşık 100 bin kişinin yaşadığı toplu konut bölgesi içinde kaldığını vurgulayarak, vatandaşın kötü kokudan evinin balkonuna çıkamadığını, penceresini açamadığını söyledi.

Kabak, alanın çökme tehlikesine de dikkat çekerek, "Çöpler vahşi depolama yöntemiyle toplanıyor. Kamyonlar çöpü bırakıyor, dozerler sıkıştırıyor. Bu çöpten dağılan gazın tahliyesi için yapılan bacalar bilimsel olmadığı için çökme tehlikesi var. Hemen altında 5 bin kişinin yaşadığı Harmandalı Mahallesi bulunuyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu çöpten elektrik enerjisi üretmek için 2002 yılında ihaleye çıktı ama onu da beceremedi ve bu yıl ihale iptal edildi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/copsuz-hava-sahasi-eylemi_72130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!