Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Corio, Sepetine 6 AVM Atacak Türkiye'ye 1.4 Milyar € Çekecek

Hollanda merkezli alışveriş merkezi yatırımcısı Corio, kriz öncesinde Anadolu şehirlerinde büyüme yönündeki planını, mevcut operasyonları devam ettirip büyük şehirlerde büyüme yönünde değiştirdi. Corio Türkiye CEO'su Koray Özgül, İstanbul, İzmir ve Antalya'da büyümek istediklerini söyleyerek şimdiden bu şehirlerde altı AVM ile görüşme halinde

Sabah Gazetesi
Corio, Sepetine 6 AVM Atacak Türkiye'ye 1.4 Milyar € Çekecek

Hollanda merkezli alışveriş merkezi yatırımcısı Corio, kriz öncesinde Anadolu şehirlerinde büyüme yönündeki planını, mevcut operasyonları devam ettirip büyük şehirlerde büyüme yönünde değiştirdi. Corio Türkiye CEO'su Koray Özgül, İstanbul, İzmir ve Antalya'da büyümek istediklerini söyleyerek şimdiden bu şehirlerde altı AVM ile görüşme halinde olduklarını kaydetti. Corio'nun Türkiye ve Bulgaristan'a 2010'a kadar 1.4 milyar euro yatırım öngördüğünü kaydeden Özgül, bu miktarın tamamını Türkiye'ye çekebileceklerini kaydetti.

Hedefi revize etti

Özgül, devralacakları alışveriş merkezlerinin, bir hipermarketi ve ekstra yatırımlar için yayılma alanı olan, en az 2 yıldır işletilme şerrti aradıklarını kaydetti. Özgül, görüşmelerde bazı AVM'lerin kendilerine ulaştığını bazılarına ise kendilerinin ulaştıklarını söyledi. Türkiye'de ticari gayrimenkul alanında yeni bir düzen oluştuğunu kaydeden Özgül, yatırımları yeniden gözden geçirdiklerini de kaydetti. Türkiye'de ilk aşamda 20 AVM hedefi koyduklarını söyleyen Özgül sayıyı 16 olarak revize ettiklerini de belirtti. Corio'nun kendi yatırımlarını kendi özkaynaklarıyla yaptığını vurgulayan Özgül, yatırım yönünden bir sıkıntı yok. Bizim için AVM'lerin sürdürülebilir kiralara sahip olması yeterli" dedi. Sadece bir AVM'si olanların işinin bu dönemde zorlaşacağını kaydeden Özgül, 2010'da çok sayıda devralma ile karşılaşılacağını sözlerine ekledi. Özgül, birçok AVM'nin hastaneye ya da otel yatırımına dönüşeceğine yönelik youmlara ise "AVM'lerin sadece karakterleri değişecek. Kimi elektronik kimi mobilya AVM'si olacak. Tüm AVM'ler farklılaşarak niş bir alan yakalayacaklar" diye konuştu.

TerasPark'ta çoğunluğu aldı ekonomik AVM'ye dönüştürecek

Denizli'de 2007'de yüzde 40 azınlık hissesini aldığı TerasPark Alışveriş Merkezi'nin dün itibariyle yüzde 11'ini alarak yüzde 51'lik çoğunluk hisse sahibi olan Corio, AVM'nin yapısını değiştirmeyi planlıyor. Özgül, 100'e yakın kiracıyla teker teker görüşerek hepsiyle "ekonomik" ürün satma konusunda anlaştıklarını söyledi. TerasPark'ı "Ekonomik ve aile AVM'sine dönüştürmeyi planladıklarını söyleyen Özgül, Tekzen Yapı Market, Ender Giyim ve Speed City eğlence merkezi ile anlaştıklarını bir sinema grubu ile de görüştüklerini söyledi. Özgül, yenileme çalışmalarına 5 milyon euro ayırdıklarını kaydetti.

 16 AVM'ye çıkmayı hedefliyor

* Akmerkez
* Akkoza AVM (İnşaat halinde)
* Ada AVM- Adapazarı
* Tekira AVM - Tekirdağ
* Anatolium AVM- Bursa (İnşaat halinde)
* TerasPark - Denizli
* 365 AVM- Ankara
* Malatya AVM- Malatya(3. çeyrekta başlayacak)
* Tarsus - İskenderun( 3. çeyrekte başlayacak)
* Acıbadem projesi (Başlamadı)

http://www.yapi.com.tr/haberler/corio-sepetine-6-avm-atacak-turkiyeye-1-4-milyar--cekecek_66951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!