Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çözüm Mobil Tuvalet

İzmir'de başta Kemeraltı Çarsısı olmak üzere, semt pazarları ve Alsancak’ta eylemlere konu olan tuvalet sorununun çözümü için Konak Belediyesi çalışma başlattı. Mobil tuvaletlerle, en çok ihtiyaç duyulan bölgelerin belirlenmesi için ön çalışmalar gerçekleştirildi.

Hürriyet Gazetesi
Çözüm Mobil Tuvalet

İzmir'de başta Kemeraltı Çarsısı olmak üzere, semt pazarları ve Alsancak’ta eylemlere konu olan tuvalet sorununun çözümü için Konak Belediyesi çalışma başlattı. Mobil tuvaletlerle, en çok ihtiyaç duyulan bölgelerin belirlenmesi için ön çalışmalar gerçekleştirildi.

Konak Belediyesi binlerce kişinin alışveriş için geldiği Hatay, Kahramanlar, Üçkuyular pazar yeri, Kemeraltı Çarsısı ve çok katlı otopark önünde, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde, Pier Köprüsü sokağının bulunduğu bölgelerde ön çalışma yaptırdı. Buralara kurulan mobil tuvaletlere, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bu ön inceleme ve deneme amaçlı çalışma kapsamında pazar alanlarının, pazar kurulan günler dışında boş kalması nedeniyle her gün taşımalı bir sistem uygulandı. Çalışmanın yapıldığı semt pazarına bir gece önce aktarılan kabinler, kullanım sonrasında gece saatlerinde alandan alınarak bir gün sonra açılacak pazar alanına taşındı. Böylece gereklilik dışında alanlar işgal edilmemiş oldu. Her pazar alanında 8 kabin hizmet verdi. Çalışmaların yapıldığı yerlerden biri olan Hatay Pazarı ve Kemeraltı Çarsısı, mobil tuvaletlerin en çok kullanıldığı yerlerden oldu.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, tarih, kültür ve turizm kenti olma yolundaki, Akdeniz ülkelerinin şehirleri ile yarışan, EXPO’ya aday olmuş bir kentin çarşı ve pazarlarında tuvalet bulunmamasının son derece üzücü olduğunu belirterek, "Biz çağdaş bir kentte bu sorunu çözmek için çalışma yaptırdık. Kurulan mobil tuvaletler büyük ilgi gördü. Bu projeyi bir an önce gerçekleştireceğiz" dedi.

Halk ne diyor?

Semih Girgin (Esnaf): Kemeraltı Çarşısı’nda büyük mağaza, iş hanları ve camilerin dışında bir tek tuvalet yok. Her gün 150 bin kişinin alışveriş için geldiği çarşıda insanlar çok zor durumda kalıyor.

Sinan Bezircioğlu (İşadamı): EXPO adayı bir kentin çarşılarında pazarlarında tuvalet bulunmaması büyük bir eksiklik. İzmir’e yakışmıyor Bir an önce bu alanlara mobil tuvaletler konulmalı.

Ayşe Özşimşek (Komi): Büyük bir sorun. Her gün onlarca vatandaş çok zor durumda kaldıklarından, ihtiyaçlarını giderecek bir tuvalet bulamadıklarından dert yanarak bizden yardım istiyor.

Safiye Kaynak (Müşteri): Çarşıya alışverişe geldiğimizde benim gibi çok kişinin tuvalet ihtiyacı için çırpındığına şahit oluyorum. Çile bitmeli.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cozum-mobil-tuvalet_70357.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!