Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

CRR Yeniden Yapılıyor

1989'da açılan Cemal Reşit Rey Konser Salonu tadilata girdi. Dış kabuğu hariç ses sisteminden havalandırma ve ısıtmasına kadar tamamıyla elden geçirilecek konser salonu, sezonu 17 Ekim'de açacak. Tadilat 4 milyon dolara mal olacak.

Radikal Gazetesi/Efnan ATMACAimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\56070.gif" align="right" hspace=5 vspace=5>Kentin en önemli konser mekânlarından biri olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) yeni sezona yenilenmiş biçimde girecek. CRR'nin genel sanat yönetmeni Yalçın Çetinkaya'nın hazırlattığı rapor uyarınca salonda tadilat çalışmaları 19 Temmuz'da başladı. Salonun içinin tamamen yıkılıp yeniden inşasını kapsayan tadilat çalışmalarının bitiş tarihi ise 10 Ekim olacak.

'Çökme tehlikesi bile vardı'
Hazırlanan raporda, 1989'da açılan CRR'nin aradan geçen 18 yılda hiçbir bakımdan geçmemesi üzerine hem teknik aksamının eskiyip artık ihtiyacı karşılayamaz hale geldiği hem içinin çürüme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı belirlendi. Çetinkaya'nın verdiği bilgiye göre, CRR'nin çökme tehlikesi bile söz konusuydu. Bu sebeplerle tadilatın zorunlu hale geldiğini belirten Çetinkaya, "Aslında tadilat geçen yıl gerçekleşecekti. Ancak ihale için geç kalınmıştı. Dolayısıyla raporu hazırladık ve bu yıl bu tadilata başlandı. Tadilat kapsamında bütün teknik sistemler değişecek ama en önemlisi havalandırmayla ısıtma sistemleri yeniden yapılacak. Çünkü havalandırma ve ısıtma sistemleri uzun zamandır boru eklemek suretiyle ayakta tutuluyordu. Dolayısıyla dış kabuğu hariç konser salonunun her tarafı neredeyse yeniden yapılacak" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Müdürlüğü'nce yaptırılan CRR Konser Salonu Elektrik-Elektronik-Mekanik Sistemleri'nin bakım onarımı ve mefruşatların yenilenmesi çalışmaları açık ihale usulüyle Orin Mühendislik'e verildi. Çalışmalar yaklaşık 4 milyon YTL'ye mal olacak. Şirket 10 Ekim'de CRR'yi bitmiş şekilde devredecek ve CRR yeni haliyle 17 Ekim'de sezonu açacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/crr-yeniden-yapiliyor_56070.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!