Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çuhadaroğlu Halka Arzı Tamamlandı

Halka arzda 48,8 milyon lira talep toplanırken, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’dan gelen talebin yaklaşık yüzde 75’i karşılandı. Payların tamamının yurt içi yatırımcılara satıldığı arzda 2 bin 148 başvuru karşılandı.

yapi.com.tr
Çuhadaroğlu Halka Arzı Tamamlandı

Çuhadaroğlu’nun halka arzı tamamlandı. Halka arz büyüklüğü olan 37 milyon liraya karşın 48,8 milyon lira talep toplandı. Payların tamamının yurt içi yatırımcılara satıldığı arzda, yüksek talep nedeniyle Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’ın taleplerinin yaklaşık yüzde 75’i karşılandı.Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılardan ise 1,7 milyon lira talep toplandı ve gelen talebin tamamı karşılandı.Halka arz sonuçlarına göre toplam 2 bin 148 başvuru karşılanmış oldu.

Yüzde 26’sını halka açan şirket paylarının, Borsa onayına bağlı olarak, 18 Şubat 2015 Perşembe gününden itibaren 2 lira birim fiyatla ve “CUSAN” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

DenizYatırım liderliğinde, toplam 22 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum tarafından 10-11-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen halka arzda, talepler pay başına 2 lira sabit fiyat üzerinden toplanmıştı.

Şirket ortakları tarafından sağlanan ve halka arz büyüklüğünün %40’ına karşılık gelen 14,8 milyon TL kaynak ile ilk işlem gününden itibaren kaynak yeterli olduğu sürece 20 işlem günü süreyle, Deniz Yatırım aracılığı ile 500.000 adet halka arz fiyatından ve günlük geçerli alım emri girilecek.

Halka arz sonrası bir diğer uygulama ise nakit kar payı dağıtımına ilişkin olacak. Şirket; 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 mali yıllarına ilişkin olarak ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem kârının asgari %30’unun pay sahiplerine nakit olarak dağıtılmasını öngörüyor.

Şirket sermaye artırımından sağlanan halka arz gelirini devam eden üretim kapasitesi, makine ve ekipmanyatırımlarının tamamlanmasında ve hammadde olarak kullanılan alüminyum külçe tedariğinde kullanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cuhadaroglu-halka-arzi-tamamlandi-_143098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!