Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çuhadaroğlu'ndan Kazakistan'a Yeni Cephe

Kazakistan’ın Alma Ata kentinde 1995 yılında Ankara Oteli’nin dış cephe giydirmelerini gerçekleştiren Çuhadaroğlu, yeni bir proje ile tekrar Kazakistan’da. Çuhadaroğlu Kazakistan’da bu kez, inşası süren Esentai Kompleksi Projesi’ne dahil olarak, projenin belirli bölümlerinin dış cephe giydirmelerini gerçekleştiriyor.

yapi.com.tr
1


img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\sektorel\57554-1.JPG"align="left" hspace=5 vspace=5> Kazakistan’ın Alma Ata kentinde çalışmaları başlayan, Capital Partner’s Group yatırımları kapsamında gerçekleştirilmekte olan Esentai Kompleksi’nin shopping bölümü ile fitness center kısımlarının iç ve dış giydirme sistemleri 1954 yılında, Ahmet Çuhadaroğlu tarafından kurularak, çelik yapı elemanları üretimiyle sektöre giren Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi tarafından yapılıyor. Müteahhitliğini sektöründe lider konumunda olan Enka İnşaat ve San. A.Ş.’nin gerçekleştirdiği, mimari projesi SOM’a ait olan bu büyük kompleksin söz konusu bölümlerinin giydirilmesi işi, Çuhadaroğlu’nun bu ülkede gerçekleştirdiği ikinci büyük çalışma olacak. Söz konusu bölümlerin dış cephe giydirmelerinin gelecek 2008 Mayıs ayında tamamlanması hedefleniyor.

Cephe performansı şartnamelere göre, bölgenin iklimsel koşullarına uygun olarak en yüksek seviyede tutularak, bu performansı sağlayacak özel yarı panel cephe sistemleri tasarlandı. Binanın hesap ve test işlemleri ise, proje ve Ar-Ge bölümü ortak çalışması ile başarı ile tamamlandı. Sistemin deprem testleri Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Kapedam test merkezlerinde yapıldı. Çuhadaroğlu’nun giydirmesini yaptığı toplamda yaklaşık 23.000 m2 lik alanın dış cephesinde çok özel serigrafili camlar, cam lambiri, sağır bölümlerde ise Petek dokulu alüminyum levha, Alucobond malzemeler kullanılacak.

Çuhadaroğlu, alüminyum profil çekimi, toz boya ve eloksal kaplama yüzey işlemleri, kompozit cephe kaplama malzemeleri, kapı ve pencere aksesuar sistemleri, alüminyum yapı elemanları taahhüt ve üretimi, inşaat, turizm-petrol ve sigorta sektörlerinde, biri Fransa’da, biri Tuzla Serbest Bölgesi’nde olmak üzere, bünyesindeki 9 şirketle hizmet sunmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cuhadaroglundan-kazakistana-yeni-cephe_57554.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Bitiş tarihi mayıs 2008 olarak planlanan bina bu gün itibariyle hala tamamlanmamıştır. Bunun Kazakistan'da iş yapmanın ve kontrolsüz bir şekilde hızla büyüyen bu sektörde kaliteli eleman azlığının bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!