Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cumhurbaşkanı Gül: "Şehir ile İnsan Arasındaki Duygusal Bağ Kopmamalı"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen Kentleşme Şûrası'na katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, Şûra'da yaptığı konuşmada, son 50-60 yıl içinde oluşturulan yerleşim yerlerindeki çarpık yapılaşmaya dikkat çekti. Şehirler inşa edilirken ya da genişlerken, "şehir ile insan arasında kurulan duygusal

yapi.com.tr
Cumhurbaşkanı Gül: "Şehir ile İnsan Arasındaki Duygusal Bağ Kopmamalı"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen Kentleşme Şûrası'na katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, Şûra’da yaptığı konuşmada, son 50–60 yıl içinde oluşturulan yerleşim yerlerindeki çarpık yapılaşmaya dikkat çekti.

Şehirler inşa edilirken ya da genişlerken, "şehir ile insan arasında kurulan duygusal bağın kopmaması" gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, bir arada insanca yaşamak için şehirden başka seçenek bulunmadığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Gül, şehirleri yenilerken ve genişletirken bundan sonra daha dikkatli davranmak gerektiğine ve hataların telafisinin güçlüğüne işaret etti. Yoğun nüfus ve ağır trafiğin şehir mekanlarının kullanılmasını zorlaştırdığını da belirten Cumhurbaşkanı Gül, şehirde yaşayanların bu konuda duyarlı olmalarının zorunluluğunu dile getirdi.Cumhurbaşkanı Gül, yapıların insan ve çevre ilişkisi dikkate alınarak inşa edilmesi gerektiğini belirterek, meydanların şehir hayatındaki önemini de vurguladı. Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasında, yeni yapıların tarihî yapılarla uyumlu olmasının önemine de dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Gül, ayrıca, engelli vatandaşların nüfus içindeki oranına da işaret ederek, şehirler ve binaların oluşturulması sırasında engellilerin ihtiyaçlarının da dikkate alınması gerektiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumhurbaskani-gul-sehir-ile-insan-arasindaki-duygusal-bag-kopmamali_68743.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!