Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Projesi SUPPORT® Pedestal ile Tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu inşaatında SUPPORT® Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri tercih edildi.

yapi.com.tr
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Projesi SUPPORT® Pedestal ile Tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu inşaatında SUPPORT® Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri kullanıldı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu projesi, AKM CSO Konser Salonu ve Koro Binaları Mimari Yarışması’nda birinci gelen Mimar Semra Uygur ve Özcan Uygur’a ait.

Yapımı 1992 yılında planlanan ve 25 yıldan fazladır çalışmaları süren proje binası yumurta formunda tasarlanmıştır. Toplam 62 bin metrekare alana inşa edilen ve beş bloktan oluşan proje; iki bin kişilik konser salonu ve dünyada yalnızca birkaç örneği olan 500 kişilik küre biçimli müzik salonunu içeriyor. Orta bölümde ise fuaye alanı, diğer bloklarda ise koro çalışma ofisleri mevcut. Ayrıca 800 araç kapasiteli otopark da bulunmakta.

Modern Çözümler Support Pedestal ile Mümkün
Projede açık alan zemin uygulamaları için SUPPORT Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri tercih edildi. Geçmişte ısı yalıtımı üzerine çakıl dökülerek inşa edilmiş sistem üzerine SUPPORT® Pedestal seviye ayarlı ayaklar, yalıtım katmanı üzerine serbest bir şekilde konduruldu. Mevcut düzeni kaldırmadan uygulanan bu sistem sayesinde fazladan maliyetin ve zaman kaybının önüne geçilmiştir.

Aynı zamanda harçsız uygulama yapıldığından seviye ayarlı ayaklar arasında oluşan boşluklarda kablolama ve tesisat döşeme imkânı elde edilmiştir.

Yüksek Taşıma Kapasiteli
SUPPORT® Pedestal seviye ayarlı ayakların her biri minimum 1.000 kg taşıma kapasiteli olup, ayaklar üzeri 100×100×5 cm ve adedi yaklaşık 150 kg olan mermer kaplanmıştır. Taşların arasında oluşan açık derz sistemi sayesinde suyun yüzeyde birikmesi önlenmiş, kendi kendine hızlı bir şekilde drenajı sağlanmıştır. Ayrıca SUPPORT Pedestal Yükseltilmiş Döşeme Sistemi’nin demonte olması sayesinde alt katmana herhangi bir müdahale gerektiğinde kırmadan dökmeden soruna noktasal erişim sağlanabilir.

TSE Kriterlerine Sahip
25 yıllık birikimi ile ARMADA Groupe 2001 yılında ürettiği TSE kriterlerine sahip SUPPORT Yüzer Döşeme Sistemleri’nin üreticisidir. Kalite güvencesi ve doğa dostu hammaddesiyle teras, balkon, kuru havuz projelerinde ideal çözümler sunan SUPPORT Pedestal günümüzde 69 farklı ülkeye ihraç edilmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumhurbaskanligi-senfoni-orkestrasi-konser-salonu-projesi-support-pedestal-ile-tamamlandi_182508.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!