Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

D-Marin Turgutreis Yat Kabulüne Başladı

Doğuş Grubu’nun turizm sektöründeki en büyük yatırımlarından D-Marin Turgutreis, Mayıs ayından itibaren yat kabulüne başladı. Avrupa’nın en

NTV-MSNBC
1 D-Marin Turgutreis Yat Kabulüne Başladı

oğuş Grubu’nun turizm sektöründeki en büyük yatırımlarından D-Marin Turgutreis,
Mayıs ayından itibaren yat kabulüne başladı.

Avrupa’nın en büyük 3 marinasından biri olan 650 yat kapasiteli D-Marin, deniz mimarisinde uzman İtalyanlar tarafından projelendirildi.

Ege ile Akdeniz’in birleştiği noktada, Bodrum’un en batı ucunda ve uluslararası sulara 3 mil mesafede yer alan marina, toplam 210.000 metrekare alan üzerine kuruldu. Mega yatların yanaşmasına imkan veren, hudut kapısı da bulunan D-Marin Turgutreis, yatların her türlü teknik ihtiyacına hizmet verecek şekilde planlandı.
Türkiye’de ilk kez uygulanan perfore rıhtım sistemi sayesinde, liman içindeki dalga yüksekliği en fazla 30 cm’de tutuluyor. D-Marin Turgutreis’te, 15 metreye kadar yatlar için “Parmak İskele” (finger docks), 15’ten 50 metreye kadar yatlar içinse “Tonoz Bağlama” (med-mooring) sistemi kullanılıyor. Güney Amerika’dan gelen, tuzlu su ve güneşten etkilenmeyen dayanıklı Kumaru ağacıyla kaplanan yüzer iskeleler, yaz aylarında güneş ışıklarının teknelere yansımasını, yıpranmayı ve gürültüyü önlüyor. Haziran itibarıyla Mavi Bayrak taşıma hakkını elde eden D-Marin Turgutreis’te, 6 kanaldan verilen doğal ve cebri sirkülasyonla, limandaki suyun sürekli “yüzülecek temizlikte” kalması sağlanıyor.

D-Marin Turgutreis’te, seçkin markalara ev sahipliği yapmaya hazırlanan alışveriş merkezinin yanı sıra, yat kulübü, kafe-bar-restoran, fitness-sauna, spor sahaları ve yat sahipleri için çalışma ofisi bulunuyor. Marina, telekomünikasyondan alışverişe, araç ve yat kiralamadan bankacılığa, kuru temizlemeden spor ve oyun sahalarına, yatçıların her türlü ihtiyacına cevap veriyor. Türkiye’den ayrılan yerli-yabancı tüm yatların yararlanabildiği gümrüksüz akaryakıt ikmal istasyonu bulunan marinada, 24 saat kamera kontrollü güvenlik hizmeti veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/d-marin-turgutreis-yat-kabulune-basladi_4568.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • slm lar istanbulda ikamet ediyorum. birçok marina gördüm fakat turgut reisteki marinaya hayran kaldım. ist ayvansaraysa yetişmiş bir ustayım. yat imalatı üzerine profesyonelim. bu marinada hizmet vermek ve faydalı olmak isterim. bu mesajım ne derece etkili olur bilemem. tşkler ilgili ve yetkili kuruma cvp alırsam sevinirim..bye halil5600@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!