Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Danıştay Kararını Dinleyen Yok

Trabzon’da sahil kesiminde deniz dolgusu üzerine kurulması amaçlanan Akyazı Spor Kompleksi Projesi için yapılan dolgu çalışması, Danıştay 6. Dairesi’nin durdurma kararına karşın 24 saat 3 vardiya halinde sürüyor.

Cumhuriyet GazetesiTrabzon’da sahil kesiminde deniz dolgusu üzerine kurulması amaçlanan Akyazı Spor Kompleksi Projesi için yapılan dolgu çalışması, Danıştay 6. Dairesi’nin durdurma kararına karşın 24 saat 3 vardiya halinde sürüyor.

Mimarlar Odası Trabzon Şubesi başta olmak üzere bir kısım oda tarafından açılan davaya bakan Danıştay 6. Dairesi kararında, “..taşınmazın yerinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırılıp bilirkişi raporu alındıktan sonra bu konuda yeniden bir karar verilinceye kadar yürütmenin durdurulmasına karar verildi” dedi. Yani mahkeme, projenin gerekçesini yeterli bulmadı, yeni bir keşif ve bilirkişi raporu istedi. Dolgunun devam etmesi halinde verilebilecek zararın onarılamaz olduğu gerekçesiyle de, nihai karar verilinceye kadar çalışmanın durdurulmasını istedi.

Mahkemenin bu kararına uymayan şirket, üç vardiya 24 saat dolgu çalışmasını sürdürüyor. Bunun üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Mimarlar Odası Başkanı M. Salih Akyüz, Trabzon’a modern bir stadyumu herkesten çok istediklerini, Akyazı’nın alternatifinin bulunduğunu belirtti.

‘Yanlış seçim’

Akyüz şöyle konuştu: “Akyazı yanlış seçim. Yeni stadyum Avni Aker’in yerine yapılmalı. Mevcut limanımız turizm limanı yapılmalı, yük taşımacılığı yeni kurulacak başka bir limana kaydırılmalı.”

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/danistay-kararini-dinleyen-yok_87265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!