Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dassault Systèmes Türkiye Pazarına İddialı Girdi

100 binden fazla şirkete sağladığı 3 boyutlu tasarım geliştirme, modelleme ve simülasyon çözümleriyle dünyanın öncü yazılım şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Fransız merkezli Dassault Systèmes, Türkiye ofisini açtı. Dassault Systèmes, Türkiye’deki yeni ofisiyle Türk tüketicisine daha yakın olmayı ve sağladığı birinci el hizmet kalitesiyle

yapi.com.tr
Dassault Systèmes Türkiye Pazarına İddialı Girdi

00 binden fazla şirkete sağladığı 3 boyutlu tasarım geliştirme, modelleme ve simülasyon çözümleriyle dünyanın öncü yazılım şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Fransız merkezli Dassault Systèmes, Türkiye ofisini açtı. Dassault Systèmes, Türkiye’deki yeni ofisiyle Türk tüketicisine daha yakın olmayı ve sağladığı birinci el hizmet kalitesiyle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Açılışta konuşan Dassault Systèmes PLM  Güney Avrupa Bölge Müdürü Gianluca Gonella, Türk pazarının potansiyel anlamında Dassault Systèmes için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Gonella, “20 yıldır ürünlerimizle var olduğumuz Türkiye’de bundan böyle yeni ofisimizle birinci elden hizmet ve destek vereceğiz. Türkiye ofisinin desteğiyle, günümüz zorlu iş ortamında daha da güçleneceğimize olan inancımız tam” dedi.

Türkiye’de yüzlerce firma kullanıyor

Kullanıcıya verilecek desteği en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Dassault Systèmes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy ise müşteri memnuniyetinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Otomotiv, otomotiv yan sanayii, savunma, havacılık, endüstriyel ekipmanlar gibi sektörlerde liderliklerini devam ettireceklerini vurgulayan Süsoy, enerji, denizcilik, paketlenmiş hızlı tüketim malları, moda/ konfeksiyon ve ilaç sektörlerine doğru hızla ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti. Süsoy ayrıca Dassault Systèmes ürünlerinin Türkiye’de lider firma ve kurumlar tarafından kullanıldığına dikkat çekerek, bazılarını şöyle sıraladı: Mercedes Benz Türk, Temsa, Otokar, BMC, Tofaş-Fiat, Ford Otosan, MAN, TAI, Alp Havacılık, Kale Havacılık, Aselsan, Kale Grubu, Autoliv Cankor, TIRSAN, Valeo, Grammer.

1981 yılından bu yana 3D yazılım pazarında liderliğini sürdüren Dassault Systèmes, endüstriyel süreçleri destekleyen PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) uygulama yazılımları geliştirerek pazarlıyor ve ürünlerin tasarlanmasından bakımına, hatta geri dönüştürülmesine kadar tüm yaşam döngüsüne ilişkin üç boyutlu bir vizyon sağlıyor. Müşteriler için Dassault Systèmes ve PLM, ürünlerinin sanal olarak tasarlanabilmesi, detaylandırılabilmesi ve bunları üreten fabrika süreçlerinin simüle edilebilmesi anlamına geliyor. Fiziksel ve yüksek maliyetli numuneler hazırlamasına ve bunları test etmesine gereksinim duymaması ise kaynak tasarrufu sağlıyor.

Çok yakın bir zamanda piyasaya sunduğu V6 yazılım güncellemesi ve PLM 2.0 ile Dassault Systèmes, otomotivden havacılık sektörüne, inşaat sekötüründen tüketim mallarına kadar çeşitli sektörlerdeki lider şirketler için çeşitli hizmetler sağlıyor. Dassault Systèmes’in PLM ürünleri şöyle:

* Sanal ürün tasarımı için CATIA®: Kullanıcılara başlangıç fikrinden analizine ve montajına kadar tüm endüstriyel tasarım süreçlerini simüle etme olanağı tanıyor.
* Gerçeğine benzer simülasyon için SIMULIA®: Ölçümlenebilir simülasyon çözümleri portföyüyle, mühendislerin üretim performansını artırmasına, fiziksel numune gereksiniminin gerekliliğini ortadan kaldırmasına ve yenilikçi çalışmaları destekleyen gerçeğine benzer simülasyon çalışmaları sağlıyor
* Sanal üretim için DELMIA®: Şirketlere üretim ve bakım süreçlerini dijital olarak planlama, yaratma, izleme ve kontrol etme olanağı sağlayarak yüksek üretim performansı sağlıyor.
* Küresel işbirliğine dayalı yaşam döngüsü yönetimi için ENOVIA®: Ürün bazlı tüm fikri mülkiyetleri (IP) tek ve online bir ortak platformdan yönetilmesini sağlıyor.
* Gerçekçi bir deneyim için 3DVIA®: Tüketicilerin yaratılan ürünleri denemelerini ve yaratım prosesinin her aşamasında değişiklik yapılmasına ve şirketlerin ürünlerini online olarak pazarlamasını ve tanıtımını sağlıyor.

Dassault Systèmes

3D’de ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan Dassault Systèmes, 80 ülkede 100,000’den fazla şirketle birlikte çalışıyor. 1981’den beri 3D yazılım pazarında var olan Dassault, yaratımdan bakım aşamalarına kadar tüm ürünlerin yaşam döngüsüne yönelik 3 boyultu vizyon sağlayan ve endüstriyel süreçleri destekleyen PLM uygulama yazılımları ve hizmetleri geliştiriyor. Dassault Systèmes’inürün yelpazesi, sanal ürün tasarımı için CATIA, 3D mekanik tasarım için SolidWorks, sanal üretim için DELMIA, sanal test için SIMULIA, küresel ortak yaşam döngüsü yönetimi için ENOVIA ve online 3D gerçekçi deneyim için 3DVIA ürünlerini içeriyor. Dassault Systemes Nasdaq’da (DASTY) ve Euronext Paris (#13065, DSY.PA) borsalarında işlem görüyor.

Daha fazla bilgi için: www.3ds.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/dassault-systemes-turkiye-pazarina-iddiali-girdi_70373.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!