Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Datça İmara Açılıyor

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Datça'nın İskele Mahallesi'ndeki 56 bin 523 metrekare büyüklüğündeki parsele ilişkin hazırlanan imar planı değişikliği onaylandı...

yapi.com.tr
Datça İmara Açılıyor

Datça'nın İskele Mahallesi'nde yer alan ve özelleştirme kapsam ve programında bulunan 56 bin 523 metrekare büyüklüğündeki Zeytinli tarla nitelikli parsele ilişkin hazırlanan imar planı değişikliği onaylandı. Kargı koyuna yakın Mandalya-Ilıca mevkiide yer alan parsel üzerinde konut, park ve yol yapılabilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca, özelleştirme kapsam ve programında bulunan ve mülkiyeti Sümer Holding A.Ş. ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı Muğla ili, Datça ilçesi, İskele Mahallesi, 165 ada, 42 numaralı parsele ilişkin hazırlanan ve Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 04.12.2017 tarihli ve 2017/122 sayılı kararı ile onaylanan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği, 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazlar değerlendirildi.

Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre, değerlendirme sonucunda yol genişliğinin 10 metreye düşürülmesi, teknik altyapı alanı ayrılmaması ve imar planı gösterimine ilişkin itirazlar kabul edildi. Diğer itirazlar ise reddedildi.

Neticede söz konusu parsele ilişkin "Gelişme Konut Alanı (E:0.50, Yençok:Serbest), Park Alanı ve Yol" kullanım kararları getirilmesine yönelik olarak hazırlanan eki 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği, 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği onaylandı. Karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkili kılındı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/datca-imara-aciliyor_169813.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!