Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DD Mortgage Genel Müdürü Aysan: 2009 Konut Almak için Cazip Yıl Olabilir

Deutsche Bank ile Doğan Grubunun ortaklığında kurulan konut finansmanı şirketi DD Mortgage'nin Genel Müdürü Murat Aysan, konut kredilerine ilişkin olarak, "Alıcının cesaretinde kırılma var. Faizlerin artması da müşterileri etkiliyor" dedi. Aysan, DD Mortgage'nin 2007 yılı başında kurulduğunu, faaliyetlerine ise bu yılın Haziran ayında başladığını

Referans Gazetesi
DD Mortgage Genel Müdürü Aysan: 2009 Konut Almak için Cazip Yıl Olabilir

Deutsche Bank ile Doğan Grubunun ortaklığında kurulan konut finansmanı şirketi DD Mortgage'nin Genel Müdürü Murat Aysan, konut kredilerine ilişkin olarak, "Alıcının cesaretinde kırılma var. Faizlerin artması da müşterileri etkiliyor" dedi. Aysan, DD Mortgage'nin 2007 yılı başında kurulduğunu, faaliyetlerine ise bu yılın Haziran ayında başladığını söyledi. DD Mortgage'nin ayda ortalama 10 milyon YTL civarında kredi kullandırdığını belirten Aysan, bunun bir kısmının yabancı para cinsinden, bir kısmının ise YTL olduğunu, sadece İstanbul'da operasyonları bulunduğunu, ağırlıklı olarak internetten iş yaptıklarını anlattı.

Aysan, planları arasında Ankara ve İzmir'de de bulunmak yer aldığını, ancak yaşanan mali çalkantı nedeniyle şimdilik bu planlarını ertelediklerini bildirdi. DD Mortgage'nin ayda 50-100 kişiye kredi kullandırdığını belirten Aysan, piyasa koşullarına göre tahmin yapmakta zorlandıklarını, ancak yıl sonuna kadar 30-50 milyon YTL daha kredi kullandırmayı umduklarını kaydetti.

Özellikle ABD'de yaşanan Mortgage krizinin ardından, çevresinde bulunan herkesin kendisini aradığını anlatan Aysan, "Daha şirketi yeni kurduk, iyi de olacak durumumuz yok, kötü de...Ama adımızda Mortgage kelimesi olduğu için herkesin kafasında tereddütler var. Ancak biz kendi işimize güveniyoruz" şeklinde konuştu. DD Mortgage'nin konut kredi pazarında yüzde 1'in üzerinde paya sahip olduğunu bildiren Aysan, rakiplerinin ise bankalar olduğunu, ancak DD Mortgage'nin bankalara kıyasla önemli avantajları bulunduğunu ifade etti.

DD Mortgage'nin çok sayıda ürünü bulunduğunu, ürün ve fiyat avantajlarıyla çok farklı müşterilere gidebildiklerini anlatan Aysan, özellikle kişiye özel fiyatlama uygulamaların müşterilerden büyük ilgi gördüğünü söyledi. Şirketin, altyapısından dolayı çok hızlı karar alınabildiğini anlatan Aysan, tapu işlerini ise 5-6 günde bitirebildiklerini kaydetti.

Aysan, şöyle devam etti: "Müşterilerimizin internette yaptıkları başvurunun ardından bizim arkadaşlarımızdan biri müşteriyi arıyor, müşterinin ne yapmak istediğini öğreniyor. Daha sonra müşterilerin elindeki belgeleri gidip evlerinden alıyoruz. 6 saat içinde de geri dönerek esin başvuru sonucunuzu söylüyoruz. İş akışı oldukça kısalmış durumda."

DD Mortgage'de 22 bin liralık kredi olduğu gibi 2 milyon liralık kredinin de bulunduğunu anlatan Aysan, "Her sınıftan müşteri bize gelmiş durumda. Sadece üniversite öğrencilerine yönelik hazırladığımız paketi kullandıramadık. Bunun dışındaki bütün paketlerimizi kullandırdık" diye konuştu.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/dd-mortgage-genel-muduru-aysan-2009-konut-almak-icin-cazip-yil-olabilir_64702.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!