Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Değerli Araziler Siyasi Baskıyla El Değiştiriyor

Milli Emlak Müdürlüğü'nün hazine arazisi üzerine yapılan kaçak dükkanların boşaltılması için Elazığ Valiliğine ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yazmış olduğu yazıya rağmen yetkililerin harekete geçmediği; arsayı geri almak için yapılan girişimlerin siyasi baskıyla karşılaştığı iddia edildi.

yapi.com.tr
Değerli Araziler Siyasi Baskıyla El Değiştiriyor

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 2010 yılında sosyal alan olarak kullanmak üzere Elazığ Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne tahsis edilen sonrasında ise Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına devredilen hazine arazisine üzerine kaçak yapılar yapıldığı ileri sürüldü.

Elazığ Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu iddialara ilişkin geri dönüş yapacağını belirtmesine rağmen sessizliğe bürünmesi ise dikkat çekti.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre; kaçak yapıların ve yapıların içerisinde işletmelerin olduğunu tespit eden Milli Emlak Müdürlüğü konuyla ilgili Elazığ Valiliği ve Elazığ Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yazı yazarak dükkanların boşaltılmasını talep etti.

Ancak Milli Emlak Müdürlüğünün uyarılarına rağmen hazine arazisi üzerine yapılan yapılarla ilgili yetkililerin harekete geçmediği iddia edildi.

Elazığ Sosyal Politikalar İl Müdürlüğündeki kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından arsayı geri almak için çeşitli girişimlerde bulunmaları sonrasında AKP'li siyasiler tarafından baskı yapıldığı kaydedildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/degerli-araziler-siyasi-baskiyla-el-degistiriyor_190790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!