Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Değil Ödül Vermek Cezalandırılmalı'

Antalya, Isparta, Burdur Dereleri Gönlünce Aksın Çevre Platformu üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (AKÇAM) Çevre Hizmet Ödülleri çerçevesinde Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na ödül vermesini protesto etti. İstanbul’da da “Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu” Galatasaray Meydanı’nda

Cumhuriyet Gazetesi
'Değil Ödül Vermek Cezalandırılmalı'

Antalya, Isparta, Burdur Dereleri Gönlünce Aksın Çevre Platformu üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (AKÇAM) Çevre Hizmet Ödülleri çerçevesinde Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na ödül vermesini protesto etti. İstanbul’da da “Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu” Galatasaray Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasında Eroğlu’na ödül verilmesini kınadı.

Çevre Hizmet Ödülleri töreni öncesinde, üniversite yerleşkesi girişinde toplanan grup adına açıklama yapan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, AKÇAM’ın verdiği bu ödülle, kurumunun kendi koyduğu amaçlarının çeliştiğini belirtti.

Gündüz, görevi bilim üretmek olan akademik bir kurumun, doğa katliamı yapılmasına seyirci kalan bakanlığı’na ödül vermesinin bilimle alay etmek anlamını taşıdığını vurguladı. Eroğlu’nun katılmadığı törende ödülü Çevre İl Müdürü Mine Kara aldı. Kara, ödülü alırken, 4 öğretim üyesi ve öğrencilerce alkışlarla protesto edildi. Öğrenciler güvenlik tarafından salondan çıkarıldı.

Otyam reddetti

Araştırmacı, yazar, ressam Fikret Otyam da AKÇAM’ın kendisine verdiği ödülü Bakan Eroğlu’na da ödül verilmesi nedeniyle ?reddetti. Bakanlıktan yapılan açıklamada Otyam’ın yaptığı değerlendirmede haksız ifadeler kullandığı savunuldu.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/degil-odul-vermek-cezalandirilmali_79386.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!