Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demir Fiyatları Yüzde 15 Zamlandı

Dünya borsalarında hurda demir fiyatlarının 270 dolara kadar çıkması sonucu demir fiyatları ortalama yüzde 15 oranında arttı. 1 ton inşaat demiri 920 lira oldu. Talebin canlanması sonucu dünya borsalarında hurda demir fiyatları son 15 gün içerisinde yüzde 15 oranında arttı.

Hürriyet Gazetesi
Demir Fiyatları Yüzde 15 Zamlandı

Dünya borsalarında hurda demir fiyatlarının 270 dolara kadar çıkması sonucu demir fiyatları ortalama yüzde 15 oranında arttı. 1 ton inşaat demiri 920 lira oldu. Talebin canlanması sonucu dünya borsalarında hurda demir fiyatları son 15 gün içerisinde yüzde 15 oranında arttı. Tonu 220 dolardan işlem gören hurda demir 270 ila 280 dolara kadar çıktı. Hurda demir fiyatlarındaki artış Türkiye'de de demir fiyatlarına yansıdı. Tonu 850 lira olan demir 915 liraya çıktı.

İnşaat demiri toptancılarından İsmail Çağan, “Hurda demir fiyatları artınca, mamul fiyatları da aynı oranda arttı. İnşaat demirini şu anda 890 ile 920 liradan satıyoruz” dedi. Demir satıcılarından Şaban Miraboğlu da fiyatların yüzde 15 oranında artış gösterdiğini kaydetti.

Öte yandan demir fiyatlarındaki artış, kütük demir, ray demir, saç, galvanizli saç, teneke, profil boru, çelik boru ve tel fiyatlarına da yansıdı. Demir mamulü ürünlerin fiyatları yüzde 15 ila 20 oranında artış göstermeye başladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demir-fiyatlari-yuzde-15-zamlandi_70293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!