Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demirdöküm Yakıt Pili Üretti

Isıtma-soğutma sektöründe faaliyet gösteren Demirdöküm, hidrojeni kullanarak, ısı ve elektrik enerjisi sağlayacak yakıt pilleri projesi çerçevesinde çift kutuplu plaka (bipolar plaka) üretimine başladı.

Zaman Gazetesisıtma-soğutma sektöründe faaliyet gösteren Demirdöküm, hidrojeni kullanarak, ısı ve elektrik enerjisi sağlayacak yakıt pilleri projesi çerçevesinde çift kutuplu plaka (bipolar plaka) üretimine başladı.

Önümüzdeki dönemde yakıt pilleri ile çalışacak mikro-kojenerasyon sistemleri ile bireysel elektrik üretiminin verimli şekilde sağlanacağını öngören Demirdöküm, yakıt pilleri ile çalışan mikro-kojenerasyon sistemlerinin, 'dileyen herkesin kendi evinde kendi elektriğini üretmesini ve gerektiğinde sisteme geri satma imkânı da sağlayacağını' ifade etti. Yazılı açıklama yapan şirket, bu tür sistemlerin çıkış noktası olan yakıt pillerinin en önemli bileşenlerinden biri olan çift kutuplu-bipolar plakaları TÜBİTAK-MAM işbirliği ile geliştirdiğini duyurdu. Ardından Türkiye'ye ait teknoloji ve patent ile de üretime başladığını bildirdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/demirdokum-yakit-pili-uretti_53837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!