Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demirdöküm Yılın İlk İki Ayından Memnun

Demirdöküm Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Christoph Grosser, ısıtma sektöründeki önemli gelişmeler ve doğalgaz kullanımının yaygınlaşması nedeniyle bu yılın ilk iki ayının kendileri için çok olumlu geçtiğini söyledi. Grosser, Adıyaman Bayındırlık İl Müdürlüğüne ''Kaskad yoğuşmalı kombi'' sistemi kurulması ve sistemin tanıtımı dolayısıyla

yapi.com.tr / AA
Demirdöküm Yılın İlk İki Ayından Memnun

Demirdöküm Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Christoph Grosser, ısıtma sektöründeki önemli gelişmeler ve doğalgaz kullanımının yaygınlaşması nedeniyle bu yılın ilk iki ayının kendileri için çok olumlu geçtiğini söyledi. Grosser, Adıyaman Bayındırlık İl Müdürlüğüne ''Kaskad yoğuşmalı kombi'' sistemi kurulması ve sistemin tanıtımı dolayısıyla Adıyaman'da düzenlenen toplantıya katıldı, gazetecilere çalışmaları hakkında bilgi verdi.
    
Grosser, Türkiye'deki ısıtma-soğutma sektörünün Avrupa'nın en büyük ısıtma-soğutma pazarlarından biri olduğunu belirtti. Sektörün özellikle kombi, panel radyatör, klima gibi ürünlerde hareketli yapısını sürdürdüğünü ifade eden Grosser, şöyle konuştu:
    
''Türkiye ısıtma, iklimlendirme sektörü içinde Demirdöküm, 1954 yılından bu yana sektörde öncü kimliğiyle faaliyet gösteriyor ve pazar liderliği konumunu geliştirerek sürdürüyor. Isıtma sektöründeki önemli gelişmeler ve doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ile 2011 yılının ilk iki ayı Demirdöküm açısından çok olumlu geçti. Hem iç piyasa hem de ihracat hedefimizi gerçekleştirdik. Bu doğrultuda yıl sonu hedefimizi pazar ile doğru orantıda büyüteceğiz.''
    
Grosser, Türkiye'de şu anda 60'tan fazla ilde doğalgaz kullanılmaya başlandığını, yakın bir gelecekte Türkiye'nin neredeyse tamamında doğalgazın kullanılabilir hale geleceğini, bunun sektörleri açısından büyük bir potansiyel olduğunu anlattı. Grosser, 1990'lı yılların başından bu yana doğalgaz kullanılan Türkiye'de, özellikle gazın ilk kullanılmaya başlandığı büyük illerde değişim pazarındaki hareketliliğin hızla arttığını dile getirdi.
    
Vaillant Group Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, Adıyaman'a doğalgazın, yaklaşık bir yıldır geldiğini, buna rağmen büyük rağbet gördüğünü kaydetti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/demirdokum-yilin-ilk-iki-ayindan-memnun_86321.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!