Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demirören'den Stat Müjdesi

Beşiktaş Kulübü Olağan Yıllık İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında, Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat projelerini genel kurul üyelerine açıkladı.

Milliyet Gazetesi
Demirören'den Stat Müjdesi

eşiktaş Kulübü Olağan Yıllık İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında, Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat projelerini genel kurul üyelerine açıkladı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım Demirören, başta yeni stat projesi olmak üzere, diğer projelerle ilgili bilgiler verdi. "Beşiktaş’tan korkuyorlar. Onun için de bilinçli bir şekilde yıpratma karalama kampanyası yapıyorlar" diyen Demirören, daha sonra Beşiktaş Kulübü’nün projelerini anlattı.

Yeni stat projesi
Demirören, yeni stat projesi ile ilgili olarak dünyanın önde gelen bir firması ile anlaştıklarını belirterek, "Bu firma, Wembley, Arsenal’in Emirates ve Benfica statlarını yapmıştır. Yeni stadımız spor ve kültür hizmetlerini birarada yapacaktır. Amacımız stadımızı yılda 200 gün boyunca çalıştırmaktır" dedi.

Avrupa’nın en modern statlarından birine sahip olacaklarını kaydeden Demirören, "Stadımız üstü kapalı olarak yapılacaktır. Stat projesinin bugünlere gelmesinde desteği olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Murat Başesgioğlu’na ve federasyon başkanımız Sayın Hasan Doğan’a teşekkür ederim" diye konuştu.

"Türkiye ve İstanbul"un gözbebeği olacak"

Yıldırım Demirören, stat ve kültür merkezinin istanbul ve Türkiye’nin gözbebeği olacağına inandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Gerekli izinleri tamamladıktan sonra, en kısa zamanda hatta mayıs ayı sonunda kazmayı vurup bu stat ve kültür merkezini 18 ay gibi kısa bir sürede Beşiktaşımız’a kazandırmak istiyoruz. Stadımız 42 bin kişi kapasiteli olacaktır. 18 bin kişilik üst tribün, 18 bin kişilik alt tribün, 6 bin loca olacak. Bu projeyi hazırlarken en çok dikkat ettiğimiz husus, tarihsel yapıyla yeniliği biraraya getirmek oldu. 2500 araçlık otopark ve stadın bünyesinde 5 bin kişilik tiyatro, konferans ve fuar alanı bulunacaktır."

Zeytinburnu ve Kasımpaşa statları
Stadın inşaası sürerken bir sezon boyunca Zeytinburnu veya Kasımpaşa stadında oynamayı planladıklarını anlatan Demirören, Avrupa maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamayı düşündüklerini ifade etti.

Demirören, yeni stadın maliyetinin 80 milyon Avro civarında olacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Şu an 40 gün maç için çalışan stadımız, üstü kapalı olduğu için 200 gün çalışacaktır. Bu da kulübümüze kombine ve loca satışlarımızla beraber senelik 40 milyon Avro gelir getirecektir. Bu benim değil, Beşiktaş’ın projesidir. Bana göre spor alanında en önemli projedir. Bu proje, Her Beşiktaşlı’nın sahip çıkması gereken, engellemelere set çekmesi gereken, bilmeden konuşanları susturması gereken, yardım ve destek olması gereken bir projedir. Camiamıza hayırlı olsun."

Diğer projeler
Yıldırım Demirören, Türkiye’nin eğitimde öncü ve lider kuruluşlarından olan Bahçeşehir Üniversitesi ile Türk kulüpçülük tarihinin ilk spor akademisini kuracaklarını anlatarak, "Bu akademide yetiştireceğimiz genç yetenekler, Beşiktaş ilkelerinin ve ahlakının yeni nesillere ulaşmasında öncü olacaktır. Külübümüz her zaman olduğu gibi bir ilke imza atmıştır. Bu yolun sonu Beşiktaş Üniveristesi’dir" dedi.

Demirören, Akatlar, BJK Plaza ve Nevzat Demir Tesisleri’ne de değinerek, şunları söyledi:

"Sayın Serdar Bilgili döneminde inşaatına başlanan, bizim dönemimizde biten Akatlar Spor Kompleksi, kulübümüzün gurur kaynağıdır. Ayrıca bu kompleksin içindeki Sporium, Türkiye’nin en büyük sağlık ve spor kompleksidir. Onursal Başkanımız Süleyman Seba zamanında yapılan BJK Plaza, kulübümüzün ayrı bir gücü olmakla birlikte kulübe gelir sağlamaktadır. BJK Nevzat Demir Tesisleri, Avrupa’nın sayılı tesislerindendir. Nevzat Demir gibi karşılık beklemeden kulübümüze destek verenlere teşekkür ederiz."

Fulya Projesi
Fulya Projesi ile ilgili de genel kurul üyelerine bilgi veren Demirören, "Fulya Projesi müteahidi Aşçıoğlu İnşaat ile yaptığımız anlaşma sonucunda, yıllardan beri kullandığımız Şan Ökten Tesisleri 1 yıl içinde sosyal tesis olarak kulübümüzün ve büyüklerimizin hizmetinde olacaktır.

Bizler için büyük bir ihtiyaçtı, şimdiden camiamıza hayırlı olsun" dedi. "Türkiye’nin kıskandığı Fulya projesinde tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diyen Demirören, "Dünyada sayılı kulübe nasip olan, Türkiye’de tek olan ve senede 13-14 milyon dolar gelir getirecek projemizin inşaatı son hızıyla devam etmektedir ve eylül ayı sonunda tamamlanacaktır. Bu yatırım gücümüze güç katacaktır" diye konuştu.

"Beşiktaş'ın büyüklüğü saydıklarımdır"

Yıldırım Demirören, biten ve bitecek olan projelerden, bazılarının rahatsız olduğunu kaydederek konuşmasını şöyle tamamladı:

"Beşiktaş’ın büyüklüğü ve gücü bu saydıklarımdır. Biten ve bitecek olan projeler bazılarını rahatsız etmekte ve korkutmaktadır. Doğrudur korksunlar, Sizlerden aldığımız kuvvetle, sizlerin ve bizlerin birlikteliği ile önümüz açık, yolumuz ferahtır. Bugün yapılmakta olan mali kongreden Beşiktaşımız’ın daha da güçlenerek çıkacağına inanıyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/demirorenden-stat-mujdesi_59741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!