Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demiryolları Altı Lojistik Köye 56 Milyon YTL Yatıracak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, kombine taşımacılığın payını artırmak için 6 merkeze lojistik köy kurduklarını belirterek lojistik köylerin 2008 yılında tamamlanacağını açıkladı.

Referans Gazetesib>Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, kombine taşımacılığın payını artırmak için 6 merkeze lojistik köy kurduklarını belirterek lojistik köylerin 2008 yılında tamamlanacağını açıkladı. Karaman, projelerin toplam maliyetinin ise yaklaşık 56 milyon YTL olduğunu söyledi.

Lojistik sektörünün 40 milyar dolarlık bir potansiyele sahip olduğuna işaret eden Karaman, “Demiryolları da yüzde 4’lere düşen taşımadaki payını artırmak için yeni projeleri bir bir devreye alıyor. Lojistik köylerle taşımacılıktaki payımızı yüzde 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Demiryollarının lojistik köy projeleriyle bir ilke daha imza attığını belirten Karaman, lojistik köylerin bütün ulaşım sistemlerine entegre olması bakımından büyük önem taşıdığını ifade etti. Türkiye’de kombine yük taşımacılığını geliştirmek için özellikle organize sanayi bölgesine yakın ve yük potansiyeli yüksek olan İstanbul Halkalı, İzmit Köseköy, Kayseri Boğazköprü, Samsun Gelemen, Eskişehir ve Balıkesir'de lojistik köylerin kurulacağını vurgulayan Karaman, lojistik köy merkezlerine gelen yüklerin, kara, deniz ve havayolu ile diğer şehirlere aktarılacağını dile getirdi.

Lojistik köy projelerinin 2008 yılında tamamlanacağını ifade eden Karaman, Samsun (Gelemen) Lojistik Köyü için 9 milyon 871 bin 150 YTL, Eskişehir (Hasanbey) Lojistik Köyü için 17 milyon 3 bin 500 YTL, Balıkesir (Gökköy) Lojistik Köyü için 10 milyon 143 bin YTL, Kayseri (Boğazköprü) Lojistik Köyü için 13 milyon 913 bin YTL, İzmit (Köseköy) Lojistik Köyü için 5 milyon 180 bin YTL ve İstanbul (Halkalı) Lojistik Köyü için 400 bin YTL yatırım yapılacağını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demiryollari-alti-lojistik-koye-56-milyon-ytl-yatiracak_54623.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!