Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demokrasi Meydanı Görücüye Çıktı

Çayyolu'na yeni bir çehre kazandıracak olan Demokrasi Meydanı, vatandaşın beğenisine sunuldu. Yenimahalle Belediyesi tarafından Çayyolu’na yapılacak olan dev meydana ait maket ve proje, Çayyolu sakinlerinin fikrini almak için belediye tarafından görücüye çıkarıldı. Arcadium Alışveriş Merkezi’nde (AVM) vatandaşa tanıtılan meydan projesine

Hürriyet ANKARA
Demokrasi Meydanı Görücüye Çıktı

Çayyolu'na yeni bir çehre kazandıracak olan Demokrasi Meydanı, vatandaşın beğenisine sunuldu. Yenimahalle Belediyesi tarafından Çayyolu’na yapılacak olan dev meydana ait maket ve proje, Çayyolu sakinlerinin fikrini almak için belediye tarafından görücüye çıkarıldı. Arcadium Alışveriş Merkezi’nde (AVM) vatandaşa tanıtılan meydan projesine Çayyolulular yoğun ilgi gösterdi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bizzat vatandaşlara proje hakkında bilgi verdi, fikir alışverişinde bulundu.

Arcadium AVM’de sergilenen maket ve projeyi vatandaşlara anlatan Yaşar, meydanların kent kimliğinin önemli bir parçası olduğunu kaydetti. Geçmiş dönemlerde Ankara’nın, Avrupa kentlerinde olduğu gibi meydanlarla dolu olduğunu aktaran Yaşar, "Yıldırım Beyazıt Meydanı, Opera Meydanı, Ulus ve Kızılay Meydanı Ankara’nın en önemli varlıklarındandı. Ancak zamanla bu meydanlar, araç öncelikli kent yaşamının politikasının bir sonucu olarak dağıtıldı, yok edildi. Çağdaş toplumun vazgeçilemez fiziksel öğelerinden olan bu meydanları yeniden yaratmak, ’Başkent’ kültürünü yeniden oluşturmak amacıyla, Yenimahalle Kent Meydanları Projesi’ni hazırladık" dedi.

Meydan kültürü yaşatılacak

Çayyolu ve Batıkent’te yapacakları dev meydanlarla meydan kültürünün yaşatılacağını ifade eden Başkan Yaşar şöyle konuştu: "Yenimahalle Belediyesi olarak, uygun alanlarda meydan düzenlemesi yaparak, bu tahribatın önüne geçmeyi, Yenimahallelilerin layık oldukları kentsel uygulamaları hizmete sokmaya amaçlıyoruz. Çayyolu’nda Arcadium Alışveriş Merkezi’nin arkasındaki alanda yapacağımız meydan düzenlemesi kapsamında, amfi tiyatro, su oyunları, havuzlarla çay yolu sakinleri için bir cazibe merkezi oluşturmayı planlıyoruz. Aynı şekilde Batıkent’te de belirleyeceğimiz bir alanda büyük bir meydan yapacağız." Meydan maketini inceleyen ve proje hakkında bilgi alan vatandaşlar, fikirlerini belediye tarafından hazırlanan öneri defterine yazdılar. Meydan konusunda kendi fikirlerinin alınmasını beğeniyle karşılayan vatandaşlar, meydanın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demokrasi-meydani-gorucuye-cikti_71140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!