Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deniz Fenerleri Para Basıyor

Çanakkale Ayvacık’a bağlı Bektaş köyündeki Sivrice Feneri’nde oluşturulan kütüphane, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı’nın da katıldığı törenle açıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın, "Denizci millet, denizci ülke lafla olmaz" sözü üzerine fenerleri halkla buluşturmaya karar verdiklerini söyleyen Orakçı, "Ülke genelinde 428 fenerin

Milliyet Gazetesi
Deniz Fenerleri Para Basıyor

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, biri de Çanakkale Ayvacık’a bağlı Bektaş köyündeki Sivrice’de bulunan 428 fenerden 18’ini kiraladı. 1 milyon lira gelir elde etti.

Çanakkale Ayvacık’a bağlı Bektaş köyündeki Sivrice Feneri’nde oluşturulan kütüphane, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı’nın da katıldığı törenle açıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın, "Denizci millet, denizci ülke lafla olmaz" sözü üzerine fenerleri halkla buluşturmaya karar verdiklerini söyleyen Orakçı, "Ülke genelinde 428 fenerin işletim hakkı bizde. Sivrice de dahil 18’ini bu proje kapsamında kiraya verdik" dedi.

100 kişi iş sahibi oldu

Bunların bir kısmının kültür hizmeti verirken, bir kısmının da restoran ya da ev olarak kullanıldığını belirten Salih Orakçı, şunları kaydetti: "Böylece, etrafı çevrili fenerlerin içine şimdi insanlar giriyor. Amacımız, halkımızı fenerlerle buluşturmak ve istihdam oluşturmaktı. Bunu da başardığımıza inanıyorum. 1 milyon lira gelir elde ederken, 100’ün üzerinde insanımız da buralarda iş imkanına kavuştu."

http://www.yapi.com.tr/haberler/deniz-fenerleri-para-basiyor_72963.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!